Irnátok nekem filozofiai kerdeseket az élettel és az emberiséggel kapcsolattban?

Figyelt kérdés
legyenek elgondolkodtato kerdesek.

2017. febr. 10. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kettő jutott eszembe:

Mi az élet értelme?

Mi teszi az embert emberré?


Nem vagyok filozófus de ezek jutnak eszembe.

2017. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért kivételes jellegzetesség az élőlények körében az értelem? Több tízmillió faj él- és élt itt mióta mi emberek létezünk, és míg mi kvantumfizikai kísérleteket végzünk, a második legintelligensebb faj fákon csimpaszkodik.


Mi a létezés célja? Miért létezik egyáltalán valami? Mi az oka annak, hogy létezhet bármi is?

2017. febr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi a létező?Mit jelent az a kérdés,hogy mi a létező?Mi a nemlétező?Hogyan létezik a nemlétező?

Én hogyan képviselem az emberiséget?X.Y. bűnös és erényes tettei mit jelentenek az emberiségre és azon keresztül rám nézve?Milyen jogaim és kötelességeim vannak azért,mert az emberiség tagja vagyok?Hogyan lehetne "kilépni" az emberiségből?


Az első kérdésekről:az életről akartál kérdéseket hallani,én a létről írtam:az élet a lét egy ága,amit lehet és kell kérdezni a létezőről,azt lehet és kell az élő(lény)ről is.

2017. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!