Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Fény az alagút végén? Javuló...

Fény az alagút végén? Javuló magyar demográfiai helyzet?

Figyelt kérdés

A friss statisztikai adatok alapján tavaly 93 ezer gyerek született, 2009 óta ez a legmagasabb érték. A halálozások száma is csökkent több ezerrel.

A termékenységi rátánk 1,48-ra emelkedett, ami 1995 óta nem volt ilyen magas. 2011-ben 1,23 volt ez a ráta, tehát erőteljes növekedés történt 5 év alatt.

Ez még mindig nagyon alacsony, de ezzel már kijöttünk a "katasztrófális" helyzetből és átmentünk a simán "rossz"-ba.


2017. febr. 23. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Igen, ez amolyan délibábkeresés. Van ezer bajunk, ha egyre egy aprócska jelet vélünk felfedezni (még nem biztos, csak véljük), akkor hurrá, itt a mennyország, megoldódott minden bajuk.


Nem oldódott meg. Nem javul a demográfiai helyzet. Közöltek egy adatot, ami vagy igaz, vagy nem. Ezer oka lehet, ha nem. Például a csalás. Vagy az, hogy ilyen állításhoz igen kiváló adatnyilvántartás kell. Ennél egyszerűbbet se tudunk. Az adónyilvántartás csapnivaló. A lakhelynyilvántartás úgyszintén. Nem tudjuk, csak becsüljük, mennyi a hajléktalan. Hogy miért az, még kevésbé tudjuk. A gyerekszám még hagyján, de vannak kétségeim. A ráta viszont még csak definiálva sincs rendesen (mert nem is lehet), nemhogy elegendő adat hozzá. Így azt mondhat bárki, amit az érdekei követelnek. Ki tudná ellenőrizni?

2017. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"kijöttünk a "katasztrófális" helyzetből "


Nem emiatt vagyunk katasztrofális helyzetben. Ha hirtelen elindulna egy valódi népességgyarapodás, akkor megoldódna egy probléma a sok százból.

2017. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A katasztrofális" jelzőt csak a demográfiai helyzetünkre értettem, tudom h sok más száz bajunk van, de én most csak egy kis részére fókuszáltam a dolgoknak.
2017. febr. 23. 17:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy "katasztrofálisnak" vagy "simán rossznak" nevezed, a 2.3 körüli érték alatt minden _fenntarthatatlan_. Ez nem lóverseny, hogy na még a célegyenesben szépítünk egy kicsit. A társadalmunk (jelenleg nem létező, illetve csak jól megválogatott bevándorlókkal megvalósítható) jövőjéről van szó.
2017. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem épp elég már a 7.5 milliardos népesség. Ez sem fenntartható már réges régen. Akkor a magyar hova szüljön gyereket? 6-7 év alatt felmegyünk 8 milliárdra. Globális szempontból örülni kéne, hogy legalább néhány ilyen ország létezik, mely nem szaporodik mint a nyúl ész nélkül.
2017. febr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző!

Ha van egy kenyered és semmi másod, megeheted egy nap alatt, majd szépen éhen halhatsz. De be is oszthatod, ezalatt kereshet további élelmet, netán olyan helyet, ahol van utánpótlás. Rajtad múlik.

Az emberiségen meg az, 7,5 milliárd akarja tönkretenni a földet, vagy 22 milliárd él rajta békében.

2017. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a folyamatos növekedés sohasem lesz fenntartható. Sajnos a nagy közgazdász észlények azt gondolják, hogy a föld népessége örökké nőhet következmény nélkül. Szerintem egy 100-200 milliós össznépesség még talán működne fenntarthatóan. De nem a 7.5 milliárd. Mindenhol szemét, szemét, szemét van, kizsákmányoljuk a földet, vizet, levegőt. Szemét úszik mind az 5 óceánon, utcákon, erdőben. Ázsia meg csak tolja ki a gyerekeket 5000-rel, mintha csak ők léteznének a világon.
2017. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ha középkori szinten élnénk akkor a 22 milliárd is fenntartható lenne. szerintem inkább azzal van a baj hogy nem fenntarthatóan élünk, pazarlunk, szennyezzük a környezetet és a saját élővilágunkat.
2017. febr. 25. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!