Gender-tudományok CONTRA családtudomány-szak? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

ismét némi túlkapásnak tartom, na meg nem véletlenül került Lánci a Corvinusra,mindenesetre sztem szánalmas.


Aki nem tudná: az ELTE-n indítanak egy Gender-tudományok szakot (ill. megy ez tulképpen a Corvinuson is, csak nem ilyen elnevezéssel pont), erre meg ellenpólusként a Corvinuson akarnak egy "családtudományi" szakot. A társadalmi nemmel kapcsolatosan tényleg vannak komoly tanulmányok, de ezzel egyáltalán szintben felveheti a versenyt egy ilyen erőltetett és kérdéses tudományterületű "szak"? Sztem ha már akarnak ilyesmit, azt a Pázmányra kellett volna tenni, de persze értem én, a Corvinus különösen bántja a szemüket.


Azért ezzel két probléma van sztem:


1, ismét oda az egyetemek autonómiája

2, ismét jön egy újabb konzervatív áltudomány


Mi a véleményetek? és azért is cseszi a csőröm ez nagyon, mert ismerek nem egy gender-kutatót, hatalmas elméletek vannak tényleg, és akkor enyhén szánalmasnak tartom, hogy ezt beállítják egy liberális kreációnak, míg ők persze megint az igazi értékek képviselői.



2017. márc. 10. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy nagyon ijesztő tendencia. Ugyanis ezzel a lépéssel a kurmány megmutatta, hogy neki semmit sem számít a tudományos élet illetve az egyetemek autonómiája és képesnek érzi magát arra, hogy a tudományos konszenzust megkerülve saját maga döntse el, hogy mi a tudományos és mi nem. Innentől fogva pedig idő kérdése, hogy SemjéZsóti, aki közismert evotagadó kreacionista, mikor fog egy ellenbiológia szakot létrehozni, ahol teremtés"tudományt" tanítanak a hallgatóknak.


Illetve ez a tendencia egy még ijesztőbb dolog előjele is lehet, ugyanis egyáltalán nincs kizárva, hogy a kormány majd előírja, hogy bizonyos tudományos területeken mit lehet oktatni és mit nem. Nem tartom kizártnak, hogy idővel betiltsák az evolúció, a GM technológiák, a globális felmelegedés oktatását, mert nem tartják ideológiailag elfogadhatónak. Ami egy nagyon durva, körülbelül Szaud-Arábia szintű tudományos elnyomás lenne.

2017. márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Nincsenek genderek, illetve 2 van, most jól figyelj:

- NŐ

- FÉRFI

Ez ilyen egyszerű :)

2017. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
96%
Műbalhé az egész. A társadalmi nemek tudománya eddig is létező tudományág a szociológián belül. Az, hogy ez új szak lett nem baj. Ezt a területet kutatni kell, úgy, ahogy a családtudományoknak is van létjogosultsága. A probléma ezzel, hogy a politika beleszól, a liberális oldal is fogja a szélsőséges agymenéseket mondani, a konzervatív oldal is. A tudomány soha nem előír hanem leíró, vizsgálja a jelenségeket. Ha nem ezt teszi az áltudomány. Konkrét példa: a nyelvészet azzal foglalkozik, hogy egy nyelvben milyen változások mennek végbe (lekopik egy toldalék, megváltozik a szórend), a nyelvművelés meg azzal hogyan is kéne helyesen mondani valamit. Az előbbi tudomány, az utóbbi áltudomány, ami át van politizálva. Én örülök a gender szaknak, mert sok olyan dolgot vizsgálnak majd, remélem, ami a magyar viszonyokra ad válaszokat. Ha én ide járhatnék a heteronormativitást kutatnám, tehát azt, hogy ki és miért határozza meg egy társadalomban, hogy mi a férfias és mi a nőies? Elég csak a GYIK-on megnézni a kérdéseket, amitől eldobom az agyam: ? "Ha egy férfi piros pólót visel az meleges?, ha arany színű telefonja van az meleges?" Szerintem nem normális ha már a telefon színére is szabályokat hozunk...Tehát kutatni kellene, hogy a szélsőséges heteronormativitás mit okoz az emberi kapcsolatokban. Sok ember azért kattan be, kísérel meg öngyilkosságot és köt ki a pszichiátrián mert legyen akár meleg, akár heteró, nem képes megfelelni a szélsőséges heteronormativitásnak, és a szűkebb környezete elutasítja. Szerintem nem csak a szociológia a pszichológia, de az orvostudomány is profitálhatna a szakból. Az itt végzett emberek például segíthetnének a nemi identitásuk, vagy egyéb mentális problémák miatt kitaszított embereken, akár mint terapeuták. Ugyan ez igaz a családtudományokra, mivel Magyarországon a családok helyzete rossz és iszonyatos válságok alakulnak ki. A gyámhivatalok leterheltek, nagyon csúnya válások vannak, tehát kutassák a családok működését és tárják fel rendszerben lévő hibákat, amik kimondottan a magyar családokra jellemzőek. A végzettségem a családtudományokhoz kötődik, de ha tehetném elvégezném a genderszakot is.
2017. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

azért ez nem iylen egyszerű h meleges vagy nem meleges, és a nem se csak egyféleképpen értelmezhető, de oké, bele se menjünk. egyébként erre mondjak egy nagy titkot? csak a legheteróbb fiú engedi meg magának nálunk h rózsaszín pólót vegyen fel, mivel tisztában van magával, és nem tart attól se h emiatt leb--izzák. de épp ez a szomorú h ezen a szinten rágódunk, amikor ez egy gyönyörű terület.


az első válaszoló jól leírta a lényeget, és tényleg brutális ez a tendencia, nem tudom, mi lesz a vége, de ugye már akkor elkezdődött a gyerekek hülyítése, amikor jött a kötelező etika / hittan stb, és abban is teljesen abszurd dolgokat lehet olvasni sajnos. az pedig csak csepp a tengerben h úgy mellesleg szembe menve a haladóbb civilizációk által képviselt álláspontokkal ...

2017. márc. 10. 12:15
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

Egy teljesen haszontalan képzésre válasz egy teljesen haszontalan másik képzés indításának terve...


Tökéletesen jellemzi a mai Magyarország politikáját.

2017. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
62%
Kérdező! Ezen rágódunk, mert ezek a normák alakítják az emberi kapcsolatokat, és ezeket lehetne kutatni ennek a szaknak keretében. Én is azt vettem észre, hogy az öngyűlölő biszexek országa vagyunk. Valóban a legheteróbb férfi az, aki a legkiegyensúlyozottabban viselkedik más férfiakkal, és igen simán felvesz rózsaszín pólót. De Alfred Kinsey után tudjuk, hogy tisztán heteróból nem sok van, a többiek életét meg a szélsőséges heteronormativitás szabályozza, ami kitermeli a depressziós, homofóbb, szélsőséges, álkonzervatív embereket és máris elérkeztünk a társadalmi problémákoz, amiket érdemes lenne gender szemszögből is megismerni. Persze ezzel a véleménnyel én vagyok a libsi-bolsi felforgató, mert ez a tudományterület az eredményeivel lehet szembesítené az embereket önmagukkal, csak hát az nagyon rossz érzés...
2017. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek a kérdezővel, itt nem az a lényeg, hogy ki mit gondol a gender studiesról, hanem az, hogy az egyik az egyetemi szakértők által indított, megfelelő prodcedúrával elkezdett szak, a másikat meg az állam nyomására indítják. Ergo az állam felül akarja bírálni a tudósok munkáját, ami én még mindig tartom, hogy elfogadhatatlan.
2017. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"az öngyűlölő biszexek országa vagyunk. Valóban a legheteróbb férfi az, aki a legkiegyensúlyozottabban viselkedik más férfiakkal,"


Igen, ez abszolút igaz, és az okokra csak nem sikerül rájönnöm ... A heteró guy és homo guy (már ha ennyire lesarkítjuk) közti kapcsolat meg így van, hogy csakis akkor működik jól, ha mindegyik tisztában van magával, de hát ebből se sok van :( Csak azért durva szembesülni, hogy míg kicsit civilizáltabb országokban már evidenciaként ismert a jelenség, hogy "only a gay guy can be the best friend of a straight guy"és fordítva, de ezt megint csak az a bizonyos nagyon kevés % képes nálunk egyáltalán értelmezni is (még ha itt nálunk is ismerek azért erre példát).


nem vagy egyedül, csak sajnos tény h még mindig iszonyú kis %-ban képesek gondolkodni az emberek. volt egy időszak egyébkét, amikor láttam reményt a felvilágosodásra, mintha már megindult volna vmi, de aztán a mostani tizenévesek ismét a teljes katasztrófa kategóriája, ami nyitottságot és egyáltalán a gondolkodásra való képességet jelenti.


Egy a vége: a tudomány teljesen le fog értékelődni ebben az országban, már így is túlságosan átpolitizált minden. Aki pedig a gender-elméletek ellen beszél, az egyszerűen nem fogja fel, mit mond, hihetetlen izgalmas kérdések ezek. Kinsey pedig igen, már ő is árnyalta a képet, de sztem annál már jóval túlléptünk.

Ami viszont nálunk is nagy vicc, többnyire a felszín ennyire durva csak, aztán a valós élet egy már kérdés. Tabukkal tele vagyunk, de a színpad mögött zajlanak az események ugyanúgy. Izgalmas ország vagyunk ...

2017. márc. 10. 16:03
 9/13 A kérdező kommentje:
*más kérdés
2017. márc. 10. 16:10
 10/13 anonim ***** válasza:
7%

"...mi férfiak férfiak maradjunk

és nők a nők - szabadok, kedvesek

- s mind ember, mert az egyre kevesebb..."

(József Attila)

2017. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!