Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A televízió miért lenne már...

A televízió miért lenne már veszélyes a gyerekekre? Egyesek attól félnek, hogy még a végén tanulnak a televízióból a gyerekek valamit és túl okosak lesznek?

Figyelt kérdés

Kégl Viktória: "nem a könyvek jelentenek a gyerekekre igazi veszélyt, sokkal inkább a televízió és a videójáték."


Amikor én gyerek és fiatal voltam, akkor természet- és ismeretterjesztő filmeket néztem. Például már kisiskolás koromban fújtam kívülről a Naprendszer bolygóit, a Galilei-holdakat és egyéb hasonló apró-cseprő csillagászati ismereteket. Mi ebben olyan hű, de veszélyes? Nem értem. (Tán veszélyes, mert túl okos lesz a gyerek és agyonverik az átlag felettinek tartott okossága miatt a társai?)



2017. márc. 14. 11:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Adott egy ember a maga ismereteivel (csecsemőtől a vénemberig). TV-t néz, olvas, hallgat, mindegy, lényeg, hogy ismereteket szerez. Ha érti, semmi gond, elhelyezi, ahová kell. Szemetet a szeméttárba, okos dolgokat a memóriába.

Minden baj akkor kezdődik, ha nem érti. Akkor jobb esetben kombinál és téves következtetéseket von le, rosszabb esetben készpénznek veszi és aszerint viselkedik. Ez néha lehet maga a katasztrófa.


Gyermekünk vígan nézi a gyógyszerreklámok tömegét. Vedd be, edd meg, kend be, miegymás. A gyermek szófogadó (meg kalandvágyó), beszedi az összes gyógyszert, magára keni (lehetőleg oda, ahová nem szabad) ami csak kenhető. Tehát a TV nem veszélyes...


Kicsit nagyobb gyermekünk nézi a filmeket. Rövid idő alatt kitanulja, mivel hogyan lehet hatékonyan ölni. Persze számára a halál semmi, hol van ő még attól. De kíváncsi. És anyját a konyhakéssel várja. Tudja, hová kell szúrni, hogyan, és milyen határozottan. Csak nem tudja, mit tesz. Így válik egyszerre gyilkossá és árvává.


A még nagyobb gyermekünk ül a videó előtt. Naphosszat. Kapja a színtiszta hazugságot a világról, kapcsolatokról, szerelemről, életről, és halálról, munkáról és pihenésről. Nézi, meg játszik is. Lő, ugrik, üt, mikor mi kell. Egy idő után profivá válik. És azt hiszi, az a valóság, hiszen más tapasztalata nem sok van. Próbálja a szerelmet, nem úgy megy. Próbálja a harcot, csúnyán megverik. Próbálja a munkát, fárasztó. Próbálja az életet, semmi se sikerül. Nem is kell neki többé. Jó esetben játékfüggő lesz, rosszabb esetben depressziós és orvosi eset, még rosszabban öngyilkos. Remek dolog a média!


Az élet bonyolult. Mire felnövünk, el kell igazodnunk benne, sőt uralni kell. Ha nem tanultuk meg, ha hamis dolgokban mélyedtünk el, akkor következik, hogy a politikus bármit beadhat, elhiszi. Cselekedni nem tud, fogalma sincs, hogyan kell az életben. Ő csak gombokat tud nyomkodni. Elkeseredik, siránkozik, és szép lassan elsorvad.


Kérdező! Tippeld meg, jó-e a televízió, a videojáték, a könyv, és a többi. Igen és nem. Minden azon múlik, mit értesz meg belőle. De ez csak sokkal később derül ki.

2017. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Esetleg olyan kísérleteket akarnak elvégezni a gyerekek, amelyek veszélyesek/nem gyerekeknek való, hanem csak felnőttek tudnák elvégezni. A Mítoszirtók jó, a Brainiac sem rossz, de ne csináld utánuk.

De van elég sok más műsor is, amik nem nem a művelődés a célja, vagy amiben nem gondolkodsz együtt a nyomozóval, hogy ki volt a gyilkos. A bűntények pedig nem feltétlenül hatnak pozitívan.

2017. márc. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!