Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az elárvult/sorsára hagyott...

Az elárvult/sorsára hagyott gyerekeket miért nem neveli fel az állam?

Figyelt kérdés

Igazából arra gondolok,hogy ezeket a gyerekeket mindegyszálig állami gondozásba kell venni. Mindezt azért,hogy az állam számára kiváló és becsületes hivatalnokokat,katonákat,rendőröket,bankárokat képezzenek ki.

Ez két szempontból is hasznos lenne:

1. Hogyha az állam közvetlenül beavatkozna ezeknek a gyerekeknek a felnevelésébe,azzal megakadályozná,hogy elcsatangoljanak,rossz társaságba keveredjenek,tehát nem cseperedne fel a megélhetési bűnözés új generációja.

2. Ezek a gyerekek felnőttként végtelenül lojálisak lennének,feltétlen hűséggel tartoznának az államnak,mivel az állam anyjuk helyett is gondjukat viselte. Nem ismernének olyan szavakat,mint a korrupció vagy adócsalás,nem köpnék szembe azt,aki fogta a kezüket.


Nyilvánvaló,hogy én egy sokkal rendezettebb állami gondozásról beszélek. Egy olyan rendszerről van szó,ahol az állami gondozottság "előkelőnek és irigylésre méltónak" tekinthető.


Egy ilyen rendszer megvalósítása a gyakorlatban is kifizetődő lenne? Szerintetek milyen aggályai lennének? Te mennyire támogatnád?



2017. ápr. 5. 21:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

És ezzel megírtad az OrbánJugend alapjait...

Nem,az általad kifejtett formában nem támogatnám.

2017. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

"kiváló és becsületes hivatalnokokat,katonákat,rendőröket,bankárokat képezzenek ki" akik aztán Wartburggal tudnánk munkába járni.

Te idióta hány elhagyott éhen-szomjan halt gyerek hulláját láttad már valamelyik út mellett, akit sorsára hagytak a szülei? Szerinted azokat kinek a költségén nevelik a bér-szülők, intézmények?

2017. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem egészen értem, kikre gondolsz. Szerinted most hova kerülnek az elárvult/sorsukra hagyott gyerekek? Egy olyan országban, ahol sok idióta szerint még a munkából gyedre menő, majd újra munkába álló anyák is az ő pénzéből élnek és nevelnek gyereket, szerinted mennyire kivitelezhető, hogy az állami gondozottság "előkelőnek és irigylésre méltónak" tekintessék?:-)
2017. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

"Szia!

És ezzel megírtad az OrbánJugend alapjait...

Nem,az általad kifejtett formában nem támogatnám."


Nem,mivel nem a Fidesz és más pénzhajhász frakció semmittevése alatt képzeltem el ezt a rendszert.

2017. ápr. 5. 22:08
 5/27 A kérdező kommentje:

""kiváló és becsületes hivatalnokokat,katonákat,rendőröket,bank

árokat képezzenek ki" akik aztán Wartburggal tudnánk munkába járni.

Te idióta hány elhagyott éhen-szomjan halt gyerek hulláját láttad már valamelyik út mellett, akit sorsára hagytak a szülei? Szerinted azokat kinek a költségén nevelik a bér-szülők, intézmények?"


Te nagyon gyengeelméjű lehetsz,ha ennyire nem tudsz szöveget értelmezni.

2017. ápr. 5. 22:10
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Az elméleted a feltétlen odaadásról szólt.

Én a mai érába ültettem az érhetősége miatt.

Bármelyik rendszer alatti ilyen "nevelés" korlátozza a szabad akaratot és az objektív gondolkodást

2017. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

"Nem egészen értem, kikre gondolsz. Szerinted most hova kerülnek az elárvult/sorsukra hagyott gyerekek?


Nevelőszülőkhöz. De én közvetlen állami gondozásról beszélek.


Egy olyan országban, ahol sok idióta szerint még a munkából gyedre menő, majd újra munkába álló anyák is az ő pénzéből élnek és nevelnek gyereket, szerinted mennyire kivitelezhető, hogy az állami gondozottság "előkelőnek és irigylésre méltónak" tekintessék?:-)"


Nem kizárólag Magyarország jöhet szóba.

2017. ápr. 5. 22:13
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
Hallottál már Hitlerről?
2017. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
Az elméleted nagyon diktatúrás rendszerre utal. Nagyon nem támogatnám ilyen formában, pedig szerintem is rendbe kell tenni az állami gondozást.
2017. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
92%

Nagyon érdekes felvetés.

A gyerek szemszögéből nézve mindenekelőtt olyan nevelő emberekre lenne szükség akik odaadóak, anya-apa szerepben is tetszelegnek valamilyen szinten. Hogy a gyerek elfogadja, lojális maradjon, lelkileg is támaszra találjon.

Ha nem csecsemő hanem nagyobb gyerek mondjuk 6éves, az már problemásabb mert eredeti helyzetét anyát apát akarja vissza általában, kevésbé elfogadó de a nevelőn múlik sok minden.

Ismerek nevelőt, aki felügyel gyiviseket, az érzelmek irányítanak és a nevelő személye meghatározó.

Szóval ide elsősorban jó nevelők kellenek, ők adnák az alapot amire épiteni lehetne. Jó nevelőt kellene először kitermelni aki a célt elérné a gyerekekkel.

2017. ápr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!