Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek mennyire igaz ez...

Szerintetek mennyire igaz ez a mondás?

Figyelt kérdés
"Csak azt a hazugságot szabad elhinned, amit te magad találtál ki."

2017. ápr. 17. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, képes vagy-e értelmezni. Arról van szó, hogy egy állításról néha nehéz megállapítani, hogy igaz-e, vagy sem. Amit magad találtál ki, arról tudod, miért tetted, mi a cél és kinek szól. Ezért ezt nem elhiszed, hanem pontosan tudod a jelentését, okát, stb. ezért az "elhinni" itt értelmetlen (vagyis mondhatod, hogy elhiszed, hiszen ez úgy se igaz).
2017. ápr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak azt a mondást szabad idézned, amit te magad találtál ki?
2017. ápr. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha te találtad ki, tudod, hogy hazugság, mégis igaznak hiszed el, valami bajt jelent.

Viszont, ha valki százszor ismétli ugyanazt a hazugságot, százegyedjére ő maga is elhiszi - ám ettől kezdve nem hazugságként kezeli.

2017. ápr. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát, szerintem kár értelmét keresni, mert gyanúm szerint ez egy ezredik mutáns átirata Churchill mondatának:

"Csak azt a statisztikát hiszem el, amit én hamisítottam".

Ez részéről egy szarkasztikus elszólás volt a statisztikák hitelességéről.

A kérdésben szereplő átiratba bele lehet valamit magyarázni, de szerintem nincs értelme.

2017. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!