Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek milyen hatással...

Szerintetek milyen hatással lehet az társadalmakra a mesterséges intelligencia és a robotok a jövőben?

Figyelt kérdés

Anyukám munkahelyén kirúgtak egy embert, mert az általa készített statisztikákat ezután egy szoftver fogja készíteni teljesen automatikusan.

Amúgy én érettségi előtt állok, és gépészmérnök szeretnék lenni (igazából az ipari robotok érdekelnek), de a fenti eset miatt gondolkodóba estem.


Ha néhány száz éves távlatban gondolkodva eljut oda az emberiség, hogy fizikai munkát gyakorlatilag egyáltalán nem kell végezni a robotok miatt, és a szellemi munkák nagy részét is szoftverekre tudják bízni, akkor ennek milyen lehetséges társadalmi hatásai lesznek szerintetek?


2017. ápr. 25. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés annyira bonyolult és összetett, hogy hajnalig tudnék írni többszáz féle forgatkönyvet a lehetséges kimenetelekről a legoptimistább "Földi Paradicsomtól" kezdve a Mad-Max szerű posztapokaliptikus világig, vagy a nukleáris télig, amikor csak baktérumok maradnak hírmondónak.
2017. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan legyél mérnök, azok jó darabig nem veszélyeztetett állások. Sőt, szerintem mindig is szükség lesz mérnökökre.
2017. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezen én is filóztam már. Abból indultam ki, hogy az civilizált társadalmak mind munka alapúak, tehát minden értéket teremtő tevékenység mögött valamilyen emberi munka áll. Ha ez elkezd átbillenni egy olyan irányba, hogy a munka nem igényel majd bért, akár költség nélkül is lehet termelni (még a nyersanyag kitermelését és az energia előállítását is végezhetik gépek), akkor borul az egész munka és bér alapú társadalom, gyakorlatilag a pénz funkciója szűnik meg.


Ez mondjuk elég szélsőséges kép, de ha arra kezdünk mozdulni, már az probléma lesz. (Mondjuk pár száz év múlva.)

2017. ápr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem fizetnek bért a cégek, kiadásaik ugyanúgy lesznek amiket pénzből kell fedezni? Honnan lesz pénzük? Az eladott termékekből (LEEGYSZERŰSÍTVE). Tehát kizárt dolog, hogy a pénz funkciója megszűnne
2017. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha az emberek munkája megszűnik (beszűkül), akkor ki fogja megvenni a terméket, pontosabban miből? Maga a piac fog összeroskadni.
2017. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!