Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 1922-ben, Tutanhamon sírjának...

1922-ben, Tutanhamon sírjának feltárása, hogy történt? Milyen következményei voltak, pletykák, stb?

Figyelt kérdés
2008. okt. 14. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyről tudok: a 'fáraó átka' nevű gomba azóta megölt köztük néhányat. De nem mind: más miatt is halt meg, aki annak idején ott kutatott.
2008. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A "fáraó átkának" nevezték, mert a sír feltárását követően három pasas, (kutatók, régészek) meghalt. Ez valóban egy "pletyka", mert ebből a három halálesetből következtettek arra, hogy a fáraó így állt bosszút azért, hogy felbolygatták a sírját.

Én jártam Egyiptomban, a Királyok Völgyében is, és komolyan mondom, libabőrös voltam itt is, meg a templomokban is, a piramisoknál is - nem vagyok babonás, de lehet érezni a "lelkük" jelenlétét....

2008. okt. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gaieus ***** válasza:
Ááá... ezek mind a csillagkapun át közlekedtek.
2009. ápr. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fáraoátka-gomba tényleg létezik, mivel a piramisokat fejlett jövőbelátó idegen civilizéciók építették, sejtették, hogy a XX. század elején fogják Tutanhamon sírját kirabolni.

Ezért a kor tálalási szokásainak megfelelően otthagytak egy tál gombapaprikást a bejáratnál, amiben a három póruljárt tudós a napi menüt vélte felfedezni. Pechjükre a légyölő galóca mérge 3200 év alatt bomlik le, másfelől a paprikás is kihűlt.

2012. dec. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!