Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok a Tsalal társada...

Mit gondoltok a Tsalal társadalomról, ami egy el-nem jegesedett Antarktiszon alakult ki egy történet szerint? Létezhetne ilyesmi a valóságban?

Figyelt kérdés

Az alternatehistory.com oldalon van egy Green Antarctica (Zöld Antarktisz) című alternatív történelmi történet.


Ebben a történetben az Antarktisz soha sem jegesedik el, viszont az élet ettől függetlenül nagyon kegyetlen ott.


Az őskorban tengerre kisodródott ausztrál bennszülöttek kerülnek az Antarktiszra és alakítanak ki egy kegyetlen, pszichopata társadalmat, ami viszont a technikában is sokat fejlődik.


Az első nem-Antarktiszi aki rájuk akad az Cook Kapitány a 18. század végén. Ugyanolyan fejlettek technikában, mint Európa.


"Nekrofil Birodalom" és hasonló államok alakulnak a kontinensen. Az orvostudományuk, sebészetük fejlettebb, mint a korabeli Európáé, viszont vannak rabszolgáik, akiket szörny-szerű lényekké szabnak. Félnek a fehér színtől, mivel az a színe a hónak és a jégnek, ami telente, a sötétségben elborítja az Antarktiszt. Egy őskorban játszódó történetben pl. egy gyerek egy fehér tollazatú döglött sirállyal játszik. A sámán akkora ütést mér a gyerek fejére, hogy betörik a koponyája és kilátszik az agya, egy közelben játszó kislány ösztönösen odamegy és rávizel a fejére, hogy mégjobban fájjon neki. Másnap megeszik a betört fejű gyereket.


A 18. századi európaiak az Ördög Társadalmának vélik a Tsalal-okat, megpróbálják elpusztítani őket, de mind hiába, a Tsalal-ok ugyanolyan fejlettek, mint ők.



2017. jún. 1. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
érdekes...
2017. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez úgy butaság, ahogy van.

Nagyjából úgy élnének és annyit fejlődnének, mint az eszkimók északon.

2017. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A XVIII. században Európa is nagyon kegyetlen társadalom volt, ahol az egyszerű ember élete nem sokat számított. Nyugaton ez a vadkapitalizmus kora, amiből mi kimaradtunk. A gyarmatok pedig rabszolgatartók voltak, tehát a tsalal társadalom hasonlóan működhetett volna.
2017. jún. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mellesleg a történetben a Tsalal az első emberi civilizáció ami rájön a kőszén felhasználására és bányászatára, kb párhuzamosan az ókori Egyiptommal és a Sumér Birodalommal egész szén-királyságok jönnek létre az Antarktiszon. A szén nagyon hasznos, mert ezekkel fűtik a fél évig tartó hideg és sötét antarktiszi télben a földbe ásott városokat.


A lőport is ők találják fel először a földön, szintén kb. az Ókori Görögországgal egyidőben, viszont a lőfegyvereket sosem találják fel, helyette egyre jobb rakétáik és számszeríjaik lesznek. Az európai középkorral egyidőben vannak olyan rakétáik, amiket egy kamikaze kisgyerek pilóta irányít a szájával, akinek leamputálták a lábait és a karjait, hogy könnyebb legyen és beférjen a rakétába.


Amikor az 1780-as években Cook Kapitány megközelíti az Antarktiszt, az európai vitorlásokkal megegyező fejlettségű, de európai szemmel furcsa kinézetű hadihajók fogják közre őt és kényszerítik az egyik Tsalal kikötőbe. Fegyveresek megbilincselik Cook-ot, lehozzák a hajóról és felrakják egy szekérre. Cook meglepődve látja hogy a szekér a kikötőből a város felé makadámúton halad és furcsa, lajhárszerű emlősök húzzák.


A Tsalal-ok szétszedik Cook hajóját, minden alkatrészéről feljegyzést készítenek és eltárolják egy raktárban, Cook-ot pedig kiherélik és fogva tartják, majd kísérletezni kezdenek rajta.

2017. jún. 2. 12:43
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Valami perverz ember írhatta ezt a történetet, akinek amúgy a világról sem sok fogalma van.

A fejlődés nem csak úgy magától megy: ennek feltételei vannak. Kellett volna a történelmet tanulni, nem csak az iskola mellé járni.

2017. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A halál kultúrája. De az európaiak küldenének hittérítőket.

[link]

2017. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Milyen társadalomban éltek?

Rabszolgatartó? Feudális? Kapitalista?

2017. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Először vadászó-gyűjtögető, aztán félnomád földműves, majd jöttek a hadurak által uralt szénkirályságok, a földalatti városállamok, a Hideg Szigetek rabszolgatartó társadalma, majd az országok.


A 18. századra kb 5 országra oszlik az Antarktisz, az egyik legnagyobb Tsalmothua, aminek fővárosa Tcho-Tcho a földbe ásott város.


A hittérítést megpróbálják és nem sikerül, mivel az egyik legelterjedtebb Tsalal vallás a zsidó vallásra hasonlít, csak ebben a vallásban Isten gonosz és ott tesz keresztbe az embereknek ahol tud, így próbálnak menekülni, bújkálni Isten elől. A keresztény papokat őrülteknek nézik, mert Tsalal szemszögből ők ezt a gonosz Istent tisztelik.

2017. jún. 2. 20:22
 9/13 A kérdező kommentje:
A 18. századi Tsalal társadalom nagyrészére talán a Merkantilista jelző a legjobb.
2017. jún. 2. 20:28
 10/13 A kérdező kommentje:

Cook Kapitány naplója, 1774 Július, valamikor kasztrálása után:


"Ők a teljes ellentétei mindennek, amit civilizációként ismerünk, de nem vadak. Társadalmuk inkább afféle minket fordítva mutató fekete tükör. Ugyanolyan szorgalmasak, okosak, nyugtalanok, és dinamikusak, mint mi. Úgy szedték szét a hajómat, ahogy egy gyerek szed szét egy játékot, minden alkatrészen eltöprengve, mindegyiket részletesen megvizsgálva, azon dolgozva, hogy lemásolják és felfejlesszék. Megátkozom azt a napot, amikor a Vándorlás Szelleme arra ösztökélte az ember, hogy hajózza be a Hét Tengert. Szívemben félelmet érzek, mert mostmár tudják, hogy létezünk."

2017. jún. 2. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!