Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy Szókrátész tanairól szóló...

Egy Szókrátész tanairól szóló könyv való egy 14 évesnek?

Figyelt kérdés
Ballagási ajándéknak szánom unokahúgomnak, de nem tudom érteni fogja-e. Illetve vannak benne problémás részek, gondolok itt az éroszról, homoszexualitásról, orgazmusról szóló részekre. Igaz, csak említés szintjén van jelen a könyvben. Lehet hülye kérdés, de egy ennyi idős gyerek tudja már, mit jelentenek ezek a dolgok? Nem okoz gondot , ha erről olvas?

2017. jún. 15. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is olvastam ebben a korban ilyen műveket, a 90%-át nem értettem, de gondot nem okoztak és legalább megalapozták a későbbi érdeklődési körömet.


Ettől függetlenül, ha azt is akarod, hogy megszeresse a filozófiát biztosan, szerintem vegyél neki egy kifejezettem fiataloknak íródott filozófiáról szóló könyvet.


Pl ezt.:

[link]

2017. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

14 éves

manapság -s nem túlzok, meg semmi 'bezzeg az én időmben'- már nem csak olvasnak erről a 14 évesek hanem :D :D khm, na értjük


nálunk a kekszuális felvilágosító bácsi is akkor volt mikor 14-ek voltunk (illetve komplexebb volt, mert egész 'a tini élet' cuccot végignyomta, szóval nem csak azt a témát)


Szókratész amúgy egy viszonylag érdekes ember volt, szóval szerintem még jó is lehet az ajándék

persze attól függ mennyire olvasós

2017. jún. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen való.Kezdjen-kezdjünk el mihamarabb filozófálni
2017. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!