Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért jobb könyvből olvasni...

Miért jobb könyvből olvasni mint az interneten?

Figyelt kérdés
Pl:regényt,novellát

2017. júl. 27. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

- A könyv sokkal kényelmesebb és hordozhatóbb.

- A könyvet nem kell töltőre dugdosni és áram se kell hozzá.

- A könyvet eladhatod, vagy antikváriumba viheted, ha meguntad.

2017. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá, hogy a képernyő hosszú ideig tartó nézése sokkal jobban fárasztja a szemet, mint a nyomtatott könyv olvasása.
2017. júl. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az internet nem regényolvasásra való, hanem azonnali információáramlásra.

A könyv sokkal természetesebb. Az is igaz, hogy megszoktuk pár száz év alatt, míg í világháló újdonság.

De nem tudom elképzelni, hogy egy világító doboz előtt ülve megkönnyez egy szép, romantikus történetet, vagy izgatottan görget egy izgalmas krimit.

Ha gyorsan kellene, hogy Rómeó mit is mondott pontosan az első felvonás második jelenetében, akkor persze az internethez fordulok. Ha elandalodni vágyom, akkor a könyvet veszem kézbe. El nem tudom képzelni, hogy a monitor ugyanazt a hatást kelti, mint a papír.

Szóval nem csak a net idegen számomra, de ebook-on is csak semmi kis krimiket tudok olvasni.

2017. júl. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Én 2013-ban kaptam egy tabletet (még csak nem is e-book olvasót), azóta csak azon olvasok. A legkisebb előnye a helyfoglalás hiánya, amellett, hogy a kisebb lakás tele volt a könyvekkel, egész életemben kellett a lakáson kívül még 3 köbméter hely, ahol könyveket tartok - szerencsére új telephelyekre menve dolgozni mindenütt volt elég szabad szekrény, úgyhogy a mostani kb 30 Giga elektronikus állomány már az erkélyen sem férne el... Mondjuk ebben a regényeken kívül benne van 1 szakma, 3 hobbi is. Most, hogy felmondtam, a garázsban van hét (!) nagy sportszatyor tele könyvekkel és szakfolyóiratokkal. :D )

A tablet vonatos bejáróként isteni találmány, no meg fekve is sokkal kényelmesebb tartani, mint egy könyvet.

Az kétségtelen, hogy nyári napsütésben csődöt mond, ezért végül is kellett egy e-book olvasó is.


Sosem szabadulnék meg könyvtől, ha annyi helyem lenne, mint a gazdagoknak, de mivel nincs, átléptem a határt, és ami elektronikusan megvan, az nincs meg papíron, és kész.

2017. júl. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
59%

A fentieken kívül.

Tegyük fel hogy szeretsz magyarul olvasni (vagy csak úgy tudsz), ha sose veszel könyvet, e-book-ot, pénzért, csak netről töltöd le ingyen a jogvédettet, és mindenki ezt teszi, akkor a kiadóknak nem éri meg kiadni, fordítani magyarra az adott regényt pl. És meghal a magyar könyvipar.

Többet te sem tudsz magyarul ingyen letölteni, legfeljebb fanfordítást, ami nem sok a hivatalosan kiadott magyar nyelvre lefordított, vagy eleve magyar könyvhöz képest.

Aztán nyavalyogsz hogy nincs elég könyv, nincs mit olvasni. Mert nem adnak ki eleget a "szemét" magyar kiadók "bezzeg külföldön", meg sokkal drágább lesz. (Most se olcsó. Sokaknak ez az ok / ürügy.)

2017. júl. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem az internettel van gond, a monitor sokkal jobban fárasztja a szemet.
2017. júl. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A jövőbeli múlt a digitalizálásé, mert hiába van meg egy könyv egy belga kisváros könyvtárában, ha egy fokvárosi egyetemista szeretné elolvasni azt. Már most tudjuk egy csomó könyvről, hogy az életben nem lesz kinyomtatva, olcsóbb a könyvipar gépeit karbantartani és a könyvkötőket megfizetni "üresen". Kimondottan intelligensnek tartom a BME matek tanszék intézkedését, hogy nyilvánossá tették az eddig megjelent jegyzetállományt - jó minőségben, persze.
2017. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ellensége a digitalizálásnak, mert a praktikus oldalainak (amiket Sztrogoff írt le) is megvan az előnye. Viszont a magam részéről én a hagyományos könyvek mellett török lándzsát. Egy regény "misztikumához", élményéhez hozzátartozik a lapozás, a könyv jellegzetes illata (főleg, ha régi kiadású könyv), hogy ülök a szobában, kint esik az eső egy őszi estén, és nekem a kezemben van a KÖNYV. Csak azok tudják, miről beszéltem, akik átélték már ezt az élményt. Ezt egy tablet vagy számítógép soha nem fogja helyettesíteni, és elveszik az olvasás élményéből a "sava-borsa", ha a könyveket felváltják a digitális eszközök. Én gyűjtöm a könyveket, és nem zavar, hogy helyet foglal, sőt, nekem jóleső érzés, hogy ott vannak a szobámban.


Persze, egyetemi jegyzeteket, szakirodalmakat jó, ha digitalizálnak, de pl. szépirodalmat én mindig is csak könyvből fogok olvasni, mert a szépirodalom olvasásának élménye csak ezen a több ezer éves médiumon tud hozzám utat találni.

2017. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Ez inkább attól függ, hogy ki mit szeret, de praktikus okokból, amiket már leírtak, jobb az olvasó/netes verzió (ehhez még hozzátenném azt, hogy ha este/sötétben szeretnél olvasni, akkor nem kell külön fényforrást fenntartani, bár ennek is megvan a negatív élettani hatása).
2017. júl. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem jobb! És nem rosszabb!

Az egyoldalúság nem jó. Az életben sokféle helyzet van, és sokféle változat illeszkedik ehhez. Néha a könyv, néha a képernyő. Mert az ember is sokféle, a hangulata is sokféle, és az a jó, ha egy emberrel sokféle dolog történik. Így néha könyvből ölvas, néha újságból, máskor meg a képernyőről, vagy ami erre alkalmas.

2017. júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!