Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Románia asszimilációs politiká...

Nemgyk kérdése:

Románia asszimilációs politikája a két világháború között sikeres volt?

Figyelt kérdés

A román népszámlálás szerint, Erdélyben a magyarok a következő arányban voltak;

1920-ban 25.5%,

1930-ban 26.7%,

1941-ben 29.5%

Mivel magyarázhatók ezek a számok, ha az asszimilációs politika sikeres volt?



2017. okt. 25. 03:01
 1/2 anonim válasza:
50%

Nekem az az érzésem, hogy egy kicsit román érzelmű gyerek vagy. De nem baj, megesik ez ha magyarként román környezetben nősz fel.


Én is erdélyi magyar vagyok, de meg nem fordulna a fejemben a románok fantazmagóriáit erősíteni.


Először is 1920-ban nem 25% volt a magyarok aránya, hanem úgy 35%. Ez valósabb, mivel az 1910-es népszámlálás szerint 35 % volt a magyarok aránya a románok 53 %-val szemben.

2018. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem vagyok román érzelmű, nagyon is tisztában vagyok milyen diszkriminációk érték a korabeli magyarságot ezért is találtam furcsának a számokat. (Amiket egyébként wikipedia-n találtam és forrás nélkül mellesleg)
2018. márc. 12. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!