Oroszország hivatalosan Európához, vagy Ázsiához tartozik?

Figyelt kérdés
(nem földrajzilag)

2017. nov. 12. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
eu
2017. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy van-e olyan "hivatal", ami ezt eldöntené. De mivel fővárosa és a lakosságának is nagy része Európában található, joggal nevezhető európai országnak.

Viszont mivel jelentős területei vannak Ázsiában (Ázsia közel harmadát Oroszország teszi ki!), nem lehet elvitatni, hogy Ázsiához is tartozik.

2017. nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Mindkettő.
2017. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem. Tulajdonképpen azért voltam kiváncsi, mert rendszerezni akarom az érmegyűjteményem és nem akarom összekeverni az európaiakot az ázsiaiakkal, amerikaiakkal stb. Szerintetek hova érdemesebb tennem az orosz(szovjet) érméket?
2017. nov. 12. 21:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az érméket Moszkvában és Szentpéterváron készítik.

Viszont gondod lehet még a török érmékkel is, meg még egy jó pár ország érméjével.

2017. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utólag gondoltam a török érmékre is, utánaolvastam, 95%-ban Ázsiában van az ország és nem találtam az európai országok listájában. Ciprus is inkább Ázsia ha jól tudom. Izrael meg már biztosan ázsiai. Esetleg más "bajos" ország? :D
2017. nov. 12. 21:48
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Törökország, Ciprus, Örményország, Azerbajdzsán, Kazahsztán még, ami egyáltalán nem, vagy csak részben tartozik Európához - földrajzilag.

Viszont kulturálisan (talán az utolsó kettőt leszámítva) inkább Európához tartoznak ezek az országok.


De én nem gondolnám túl ezt a kérdést egy érmerendezés miatt. Ha mégis, akkor meg Nyugat-Európai, Kelet-Európai, Kis-Ázsiai stb. besorolást használnék (illetve Kazahsztánnál Belső-Ázsiait).


(Ezt még lehet vizsgálni: [link]

2017. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Európa, bár területe nagyrésze Ázsiában van, kulturálisan, vallásilag, történelmileg ezer szállal kötődik Európához, nem beszélve hogy 145 millió lakosából 100 millió Európában lakik vagy akár több is.
2017. nov. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Oroszország hivatalosan Európához ÉS Ázsiához tartozik. Annyira, hogy mindkét földrész számos szervezetében aktív tag.

Az érmegyűjtemény szempontjából azt nézném, hol verték. Rögtön kisebb lenne a gond (annyival meg nagyobb, hogy ki kell deríteni).

2017. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a gonosz birodalmához!
2017. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!