Milyen könyveket olvassak?

Figyelt kérdés

Érdekel a filozófia de nem akarok filozófia szakra menni egyetemre inkább csak úgy hobbyból olvasgatnék viszont nem tudom hol kezdjem..

Milyen könyveket olvassak?



2017. nov. 24. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A filozófiának nagyon sok ága van és nagyon sok nagyon különböző szerző. Én a helyedben semmiképpen sem eredeti modern művel kezdeném, hanem inkább egy bevezetés a filozófiába, vagy filozófiatörténet jellegű általánosabb egyetemi tankönyvvel. Ha már van egy jó áttekintésed akkor elkezdhetsz eredeti műveket olvasni.
2017. nov. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Azt tudom javasolni, vedd sorjába a preszókratikusoktól kezdve egészen napjainkig. Ez elsőre soknak tűnhet, viszont nyugodj meg, nem kell egész könyveket elolvasnod ahhoz, hogy kapj egy átfogó képet a filozófiáról. Ugyan említetted, nem szeretnél egyetemen filozófiát tanulni, viszont én javaslom számodra, hogy nézegesd a tematikákat, ott konkrét olvasmányok állnak a rendelkezésedre. Pl. ha Európai filozófia története címszóval keresel, megtalálod a különböző felsőoktatási intézmények tematikáját. Nagyon jó munkák jelentek meg, amik azt a célt szolgálják, hogy egy átfogó képet nyújtsanak a filozófia iránt érdeklődőknek (Jostein Gaarder: Sofie világa, Nigel Warburton könyveit szintén ajánlom). Platón Állama egy fontos mű a filozófiával foglalkozók számára, az abban kifejtett ideatanra (így vagy úgy), de a filozófusok reflektálnak mind a mai napig. Vagy kritikusan, vagy éppen az egyes tézisei alátámasztására használják, nem lehet megkerülni, az európai filozófiai tradíció szerves részét képezi.
2017. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én viszonylag sokat olvastam filozófiát, de én sem járok filozófia szakra, csak nagyon szeretem.


Nem tudom gimis vagy-e, de ha gimiben tanultál filozófiát ,az is lehet egy kiindulási pont. Volt olyan téma ami megfogott? Kezdheted azzal is akár.


Amit még tudnék ajánlani az az , hogy nézz utána milyen területei vannak a filozófiának - pl nyelvfilozófia, etika,esztétika stb.- és ezek közül válassz egyet(esetleg többet) ami tetszik és ebben mélyedj el kicsit jobban.

Esetleg kereshetsz korszak alapján is.


Általánosságban véve egyébként én lehet hogy az ókori filozófusokat ajánlanám kezdetnek. Ők szerintem többé-kevésbé érthetőek ,bár ez természetesen műtől is függ.

Amit konkrétan én jónak tartok:

Seneca és Marcus Aurelius.

Én olvastam már tőlük és amolyan életbölcsességek, amik szerintem a mai világban is hasznosíthatók.

2017. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
En ajánlom neked a "Szabó Árpád/Ferge Gábor-Bevezetés a filozófiába" című könyvet. Elmagyarázza a filozófiai alapokat, érthetően, idegenszavak nélkül. Aztán később pedig eldöntheted, hogy pontosan melyik ágazat érdekel jobban, majd olyan könyveket keresel.
2017. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

12:13 vagyok.


Ajánlok még egy könyvet, filós téma de irodalmiasan írva. Én személy szerint fantasztikus ötletnek tartom ezt a könyvet , de lehet másnak más a véleménye.


[link]

2017. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mire vagy kíváncsi? Azèrt kèrdezem mert van fizikai lèthez kapcsolódó filozófia, van az elmèvel ès az elmèk kapcsolatáról szóló filozófia ès van èrzelmi vetülete is az is filozófia. Van ami a hármat egyszerre tudja vizsgálni megfelelő szemszöget adva hozzá ez hermetikus filozófia. Javaslom a fizikaival mert ha egyből a hármasságot választod, 1. Nagyon könnyen bekattanhatsz megfelelő edzettsèg nèlkül. 2. Nem fogod èrteni amit látsz az adott szemszögből . 3. Elveszhetsz a szemszögek között. Ha èrdekel írj privátot. Aki meg okosabbnak hiszi magát az biztosan okosabb is de akkor legyen annyi esze, hogy nem kritizálja az itt leírtakat.
2017. nov. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!