Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz, hogy régen az emberek...

Igaz, hogy régen az emberek sokkal alacsonyabbak voltak? A tv-ben hallottam, hogy pl. az ókori római katonák közt 150cm volt az átlagmagasság.

Figyelt kérdés
Ez valóban így volt vagy csak kamu?

2017. dec. 2. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az átlagmagasság függ az élelem összetételétől és mennyiségétől. Az észak-koraiak átlag magassága 10cm-el kisebb mint a dél-koreaiak átlag magassága.

Ezen kívül a mai ivóvizek és élelmek (húsok) hormonokkal szennyezettek ami hatással van az emberek magasságára.

Tehát nem kizárt hogy igaz.

2017. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy alacsonyabbak voltak. Én nem számítok extrém magasnak a 183 centimmel, de az összes középkori vár összes ajtajánál le kell hajolnom, hogy ne b***am be a fejemet a szemöldökfába. És nem tévedésből, vagy spórolásból csinálták az ajtónyílásokat max 175 cm magasra, ennyi bőven elég volt, hogy egy átlag katona ki-be rohangáljon rajta. Sisakban! Filmes kamu, hogy pl a vikingek 2 méter fölöttiek voltak, a 180 centis már óriásnak számított. Mivel érdekel a középkor, sok eredeti páncélt láttam, és mind kicsi lett volna rám.

Amúgy a táplálkozással, és a biztonságosabb életmóddal van összefüggésben, hogy szép lassan növünk. Mármint a generációk lesznek egyre magasabbak.

2017. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De azt mondják,hogy a neandervölgyiek voltak 165cm körüliek,és hogy kisebb termetűek voltak a homo sapiens sapiensnél.Akkor ez hülyeség,valójában nagyobbak voltak?
2017. dec. 2. 17:50
 4/11 anonim ***** válasza:
A rómaiak kisebbek voltak, mint a kőkoriak.
2017. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hogyhogy?
2017. dec. 2. 18:27
 6/11 GLadislaus ***** válasza:
100%

[link]


Ez itt azt írja, hogy az iparosodott országokban az utóbbi százötven évben akár 10 centivel is nőhetett az átlagos testmagasság, azonban a kőkortól a korai 1800-as évekig, bár voltak csökkenő vagy növekvő periódusok, szignifikáns változás nem volt a testmagasságban.


Szóval a "korzikai törpe" a maga 168 centis magasságával akkoriban nem is számított annyira törpének...

2017. dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De jó,hogy minden kérdésben elkezdi valaki szapulni az alacsony embereket..
2017. dec. 2. 20:48
 8/11 GLadislaus ***** válasza:

Nem szapultam.

Én alacsonyabb vagyok nála.

2017. dec. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"a neandervölgyiek"

Az egy másik emberi faj.

A történelem során elég sok emberi faj élt. Voltak olyanok is (ők nem az őseink), ahol az átlag 190 cm volt.

Aztán voltak sokkal alacsonyabbak is, 150 cm-es átlaggal.


Az ősemberek csak a nem megfelelő táplálkozás és a betegségek miatt voltak alacsonyabbak, mint mi.

2017. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SIDLER22 ***** válasza:

Én amikor jártam egy zalaegerszegi "múzeum kert" féleségben (nem tudom a nevét a helyszínnek), ott volt egy régi parasztház amiben az ágy kb olyan hosszú volt, hogyha a fejemet a tetejének teszem akkor majdnem a térdemet is be tudtam volna hajlítani a végén. 180 centi vagyok.

Ennek mi lehet az oka?

Az, hogy tényleg alacsonyak voltak vagy nem tellett hosszabb ágyra?

2021. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!