Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért támadta a korában annyi...

Miért támadta a korában annyi nép a Bizánci birodalmat, mi váltotta ki ezekből a népekből az ellenszenvet?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ellensége volt a görögöknek, mindenki megpróbálta valahogy kirabolni, megtámadni a birodalom területeit. Na de miért? Egy magas kultúrájú nemzet volt. Nyílván gazdag volt nagyon, ami csábító lehetett. Valahogy próbálom a jelen kor nagyhatalmaival összevetni. Az USA-t sem próbálja meg mindenki megtámadni, vagy Oroszországot sem. Igaz azóta már teljesen más fegyverekkel harcolnak, de mégis, nehezemre esik elképzelni. Miért volt olyan érdekes a hunoknak, az araboknak, a bolgároknak, a gótoknak, a perzsáknak, a törököknek, stb. hogy pont Bizáncot szemelték ki? Gondolom nem volt azért egy békés állam, hiszen a Római Birodalom utódjának tekintette magát így joggal félhettek tőle, hogy újra növekedni akar és el akar majd másokat nyomni. Arról nem is beszélve, hogy véleményem szerint a kereszténység is egy elnyomó vallás. Bár igazából az ábrahámi vallások közül azthiszem mindegyik.

2018. jan. 14. 19:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondták is a Helles Pontosnak hatalmas stratégiai és kereskedelmi szerepe volt mindig is. Rómát sose szerették. A Birodalom 2 részre szakadása után az v. és vi. században ráadásul sok új vallás volt nem csak a határain, hanem a birodalmon belül is. Mint ahogy sok nép is, sokakat direkt telepítettek be. A terület eleve mindig is hatalmas háborúk színtere volt. Görögök, Achmenid dinasztia, Macedonok, Latinok. Ráadásul egy hatalmas birodalomban sok nép el van nyomva, szeretne érvényesülni és amint meggyengül farkasok módjára csapnak le. Minden nagy birodalom után maradt utódállamnak ez a sorsa. Nézd meg a Szeleukida birodalmat hány hatalmas ellensége volt Alexandrosz után! Továbbá az első évezred közepe a népvándorlás, vagy romanika kora a legzűrösebb a történelem során. Rengeteg nép indult meg és folyamatos kölcsönhatásban voltak egymásra. Próbált mindenki új területet szerezni. Keletről jött népek letolták a gótokat délfele. A szászánidák tolták a népeket Ázsiából stb. Mivel marcangolnak a népek eleve már egy területet nyilván mindenki inkább azt támadja meg mint aki elöl menekül pl: hunok, mongolok stb. Pl a bolgárok is akik kiváltak a goktürkök közül sokkal jobban féltek tőlük és nagyobb eséllyel támadhattak egy Bizáncot. Azért ha megnézed az első türk birodalmat az hatalmas és erős volt. Fél Kínát elfoglalták. De pl hiába a vandálok elfoglalták Rómát ők maguk is menekültek mindig. Ahogy a fehér hunok és a fekete hunok egymástól. Bizáncot később a keresztesek is feldúlták. Meg volt mindig is gyengülve, ezért nyilván jó célpont. A hadsereg mind a két római birodalomban le volt amortizálva. A kiképzés és jó felszerelés ekkora méretben, amekkorára szükség lett volna már nem volt fenntartható. Hiába maradt meg a nyugati birodalommal szemben Bizánc, soha nem tudta kiheverni azt az időszakot ő sem. Bár néha visszaszerzett területeket, azért kezdetektől fogva zsugorodott.
2018. jan. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!