Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy érdekes kérdés! Ha a...

Egy érdekes kérdés! Ha a jelenlegi tudásoddal újrakezdhetnéd az életed a születéstől számítva, újrakezdenéd?

Figyelt kérdés

Ha újrakezdhetnéd az egész életedet, (születéstől számítva), tehát végig kellene élned a csecsemőkort újra, iskolába járás meg minden ami a gyerekkorral jár, VISZONT megőrizhetnéd a mostani élettapasztalataid, tudásod. (nyilván nem lenne szabad feltűnősködni és 3 naposan elmondani az orvosoknak a másodfokú egyenlet megoldóképletét meg a Hamletet.) a kérdés.. újrakezdenéd?


A véleményem az, hogy minél idősebb valaki, annál kevésbé valószínű, hogy újrakezdené, mivel az életet meg is lehet ám unni. Persze vannak akik elmúltak 80 évesek és a mai napig kíváncsiak, érdeklődőek és nem unják még, de nem ez a jellemző.


Én 25 éves vagyok és az én válaszom az, hogy igen!


Olyan tudás birtokában vagyok (nem csak én, hanem szinte mindannyiunk) amivel milliárdosok lehetnénk mára.. elég, ha csak néhány sporteseményre emlékszünk, vagy sikeres multi cégekre, főleg tech téged, akik még sehol nem voltak néhány éve, nem kell sok ész ahhoz, hogy ily módon valaki meggazdagodjon tőzsdéből.


Ugyanakkor nagyon szórakoztató lenne zseninek tűnni az iskolában. Akkor is gyanús ugyan, de már hihető, ha valaki a másodfokú egyenlet megoldóképletét rajzolgatja a szorzótábla helyett. Aki meg unja az iskolát, talán meg is teheti, hogy kihagyja. (ebben nem vagyok biztos, de úgy tudom, aki zseni, az tehet osztályozót, felvételizhet, akár egyetemre is járhat úgy, hogy korban általános iskolásnak felel meg..)


Kérlek ha válaszoltok, írjátok meg a korotokat is, nagyon érdekel!


Igazából nem lepne meg különösebben, ha fiatalabbak a kérdésre nemmel, idősebbek meg igennel válaszolnának, ettől nagyobb meglepetések is értek már az életben :) Csupán, ha tippelnem kellene.. én erre tippelnék.



2018. márc. 20. 06:21
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*tech cégek, fáradt voltam, bocsi :)
2018. márc. 20. 06:22
 2/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem lenne szórakoztató zseninek tűnni az iskolában.

Nem lennél milliárdos. Lehetnél most is.

Ilyen gondolatok azt mutatják, hogy nem ismered az életkori sajátosságokat, meg ami belőlük következik.

Egy csecsemő tanulási képessége több ezerszerese egy kisiskolásénak, egy kisiskolásé pedig egy fiatal felnőttnek. Ez biológiai adottság, a csecsemőnek a lélegzésen és szopási ösztönön túl mindent meg kell tanulnia, egy kisiskolás elemi viselkedési normákat tanul (ha tanul - ha nem, már nem is fog). Ezért aki egy bizonyos korban néhány ott megtanulandó dolgot nem tanult meg, az nagyjából már nem is fogja megtanulni. Ilyenkor nem az egyszeregyre, vagy az "Anyám tyúkjára" gondolok.


Szóval a csecsemő a egy mai huszonéves (bármilyen gyatra) tudásával úgy viselkedne, amit a környezete semmiképpen nem értene. Ez óriási konfliktusokhoz vezet. Ugyanakkor a csecsemő tudja a választ, csak mondani nem tudja. Különben sem hinnék neki, hiszen az tökéletesen természetellenes. És az későbbi korokra is igaz. Már ha az illető mgérné és nem őrülne bele. Mert az agy nem kedveli az ilyen ellentmondásokat, és megpróbálja feloldani. Ha nem tudja, elvonul (megőrül).


Tehát még képzeletben se akarj ilyent. Helyette próbáld a mai eszeddel ma megismerni az emberi jellemet és gondolkodást.

2018. márc. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha részletekbe menően belegondolok, talán nem kezdeném újra. Maximum 1-2 dolog miatt, de az valóban unalmas lenne, ha úgy kéne suliba járnom, hogy közben tudom az anyagot, vagy nem jelentene kihívást megtanulni, mégis ott kell ülnöm. Ráadásul még pénzt se keresnék, és a szüleim is beleszólnának, hogy azt a kevés zsebpénzt, amit innen-onnan összeszedek, mire költhetem.


Az iskola kihagyásról meg csak annyit, hogy a magyar oktatásnak szerintem nincs tanterve arra, ha valaki okosabb a saját korosztályánál.

9-ben szerettem volna leérettségizni informatikából, de 11-ig szopattak, mire közölték, hogy na most már tehetek előre hozott érettségit, ettől függetlenül ugyanúgy be kellett járnom 12-ben is.


Továbbá, ha a tudásomon felül a személyiségemet is magammal vinném, borzasztó lenne a csecsemő korom, mert fizikai képességeim hiánya miatt járni nem tudnék, és folyton összeszarnám-hugyoznám magamat, ami nem lenne túl szimpatikus.

Meg még sorolhatnám.


Szóval nem mennék vissza, maximum azért, hogy ki-/átéljek olyan dolgokat az iskolában, amit az akkori visszafogott stílusom miatt nem tettem, vagy rosszul csináltam :D

(26F)

2018. márc. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

Assz'em kihagynám.

Tutira rengeteg dolgot máshogy, jobban csinálnék, feltéve, hogy nem őrülnék meg a csecsemőkor vége előtt a tehetetlenségtől, és pont a rengeteg tehetetlen idő tartana vissza.


Ajánlanék egy olvasmányt, ha már szóba került a felnőtt tudással újra születés:

[link]

2018. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Shai-Hulud ***** válasza:

Én sem választanám ezt a lehetőséget.

Csak abba belegondolok, hogy a mai eszemmel milyen sokszor döntenék máshogy, mint ahogy döntöttem régebben, biztos, hogy egészen másként alakult volna az életem (és nem biztos, hogy jobban).

Azt viszont tudom, hogy sok olyan dologból kimaradtam volna, amit így utólag nem bánok, de ha a mai eszemmel kellene döntenem, akkor inkább nem akarnék részt venni benne. És fordítva is igaz, vannak olyan dolgok, amiket kihagytam, vagy elszúrtam, pedig a mai eszemmel tudom, hogy így, vagy úgy kellett volna.

De akkor most nem én lennék én...

2018. márc. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem kezdeném újra! (70)
2018. márc. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én újrakezdeném. Sokkal több időm lenne erre is, arra is, nem kéne kivárni, amíg végre felnövök.
2018. márc. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Persze. 24/f
2018. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Újrakezdeni?

Minek?

A sok felesleges ócska tudással.

Én még fényképész is voltam a fekete-fehér korszakban. Kit érdekel ma, hogy fekete fehér negatív filmet Kodak D76 hívóban a legjobb előhívni? Vagy hogy hogyan kell kékített diát csinálni? Senkit. Ebből az elavult, ócska tudásból nem is értem hogyan képzeled, hogy milliárdos lesz valaki.

Főleg a tőzsdén!

Ott ha előfizetsz, online adatokat kapsz, és köthetsz mint a bolond.

A 15 perccel késleltetett adatokat meg már megkapod ingyen! (Mert már lekéstél mindenről.)

Ennyi...

2018. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Látom sok az értetlen akik az amúgy szájbarágós kérdést sem értették meg elsőre. Nektek valóban nem lenne jó visszamenni a múltba, mivel fingotok nem lenne, hogy mihez kezdjetek a jelenlegi tudásotokkal is :)


Tőzsde tipikusan az a hely, ahol utólag könnyű okosnak lenni, mivel pontosan tudod, hogy melyek azok a cégek amik felíveltek mint az állat... elég ha 2000-ben bevásárolsz Microsoft, Google, Apple, Mcdonalds részvényekből és máris kaszáltál egy csomót.. Milyen 15 perces késleltetett adat? :D Már akkor tudsz a Facebookról amikor még Zuckerberg meg sem született... istenem... ehhez nem kell semmilyen "adat", ehhez általános műveltség kell.. legalább 1-1 meccset csak tudsz bakker amit valakik megnyertek valaki ellen... basszus.. sportfogadásról hallottál már öreg? :D Ha tudod előre az eredményt, akkor nem kockázatos felrakni rá az összes létező vagyonod ami van, mert úgyis megnyered... Vissza a jövőben c. klasszikus filmeket ne mondjátok már, hogy nem láttátok. Ne legyünk már ennyire röghöz kötöttek, értetlenek.. :)

2018. márc. 20. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!