Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A magyar honfoglalás régészeti...

A magyar honfoglalás régészetileg a népvándorlás korába vagy a középkorba tartozik?

Figyelt kérdés

2018. jún. 25. 11:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igaz, igaz, én tudatlan gyaur kutya, hogy is kételkedhettem ezekben a szent dogmákban : D Mostantól én is beállok a geocentrikus elméletet hívő, holokauszttagadó illuminatinindzsák közé. Köszi a felvilágosítást, Buddha legyen veletek, és ne feledjétek: Zámbó Jimmy él!
2018. jún. 27. 18:07
 12/15 Alex Fly ***** válasza:
100%
@6: nyilván. Annál is inkább, mert a "szentkoronán" levő zománcok a honfoglalásnál -és Istvánnál is- jóval későbbi alakokat ábrázolnak, valamimt az alsó (görög) és a felső (latin) korona összeillesztése egyetlen koronává nem történhetett meg a 14. század előtt. De gondolom mindez nem zárja ki, hogy Árpád a keletkezése előtt fél évezreddel előbb ellopott "szentkorona" visszaszerzése miatt jött volna ide...
2018. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Kedves kérdezö.

Én voltam Auschwitz-ba és láttam minden maradványt,amit tudni illik megpiszkáltak a szovjetek.

Az a gázkamra nem alkalmas 6 millió (állitólag) ember módszeres kivégzésére!

Szóval holokauszt XD propaganda,illetve van a mai napig Palesztinába lövöldözik a zsidrákok brahiból,kivétel nélkül minden Palesztint.

AZZAL KI A CERKA FOGLALKOZIK !?

Ugye????

2018. jún. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Fingkirály ***** válasza:

A "középkor" egy általánosan, történészek által behatárolható korszak, ami általános megegyezés szerint 476-tól (a Nyugat-római Birodalom bukása) egészen - a legújabb megegyezés szerint - Amerika felfedezéséig (1492) tartott.


A "népvándorlás kora" egy több korszakot átfogó valami, ami ráadásul több hullámos esemény, az első népvándorlás a mongol-ujgur eredetű hunokkal kezdődött, valamint részint a hunok elől menekülő, részint utánuk a koncra érkező különböző ógermán (többnyire gót, vandál, illetve frank), avar (akik annyira marha rejtélyesek, hogy vitatott az eredetük, még az is lehet, hogy tulajdonképpen a bulira kicsit korán érkezett magyarok...) és szláv népek betelepülése volt.


A második hullámmal érkeztek a különféle északi germán népek (igen, a híres-neves vikingek), meg a mindenféle török-tatár népek (besenyők, kunok, tatárok), no meg velük együtt mi, magyarok is :)

2018. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már mind írták korábban is. Amúgy szerintem ez is olyan, hogy kijelölünk valamit, hogy ettől számítjuk. De valójában a népvándorlás a történelem hajnalától van és folyamatosan hömpölyögtek a népek, közben egymásra hatva és tolva. Az jogos lenne, hogy a hunoktól számítjuk, mert nagyobb láncreakciót indított el és traumaként hatott sok helyen. De akkor korábbról kéne számítani, mert valójában 200 évvel korábban érződött a hatása és a birodalom is megérezte. Mert ha elfogadjuk az elméletet, hogy a hunok a hxiungnukból lettek, akkor már a jászokat, az alánokat és egyéb iráni eredetű népeket már korábban elkezdtek tolni. Azért azt tudjuk, hogy Róma majdnem beleroppant a 3. markoman háborúba. Marcus Aurelius a szétesés széléről hozta vissza Rómát mikor a markomannok szövetkeztek a jászokkal Pannóniában. Előtte már Veneziát majd teljesen elfoglalták. Szóval már majdnem Itáliában voltak. Azért ez nem kis népvándorlási hatás
2018. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!