Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek elképzelhető,...

Szerintetek elképzelhető, hogy az ember fejlődésével teljesen eltűnnek majd a vallások?

Figyelt kérdés

2018. júl. 2. 07:53
1 2 3
 11/28 LeonScottKennedy ***** válasza:
32%

#9:

Trump majd megoldja.

2018. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%

A hit eleve deviancia, mert eltekint a korrekció lehetőségétől.

A vallásos hit meg különösen, mivel elfogad és vezérfonallá tesz bizonyítatlan, illetve bizonyíthatatlan kijelentéseket, amik ráadásul definiálva sincsenek, mert mi az az Isten, a lélek, vagy a túlvilág, így tekintve, hogy meg sem akarja vizsgálni, amit állít, valójában doxazma, kényszerképzet, ami egy bizonyos stádiumon túl már betegség, legalább is orvosi szempontból.

Az igaz, hogy jelenleg nagy általánosságban nem hogy csökkenne, hanem terjed a vallásosság, de a a kultúra fejlődésével, amiben szerintem hosszú távon reménykedhetünk, mert az elmaradt világ népeinél is tendencia az előrelépés, szóval a jelenlegi vallások eltűnhetnek és szerintem el is fognak tűnni, akárcsak a görögök, rómaiak, az egyiptomiak, stb... vallása, de tekintve, hogy a kommunizmus is felfogható egy modern vallásnak, hiszen a távoli jövő, amiben minden szép lesz, megfeleltethető a túlvilágnak, a diktátor az Istennek, a párt az egyháznak, így tényleg lehetséges, hogy lesznek új típusú vallások, bár természetesen nem biztos, hogy vallásnak fogják nevezni és nem is azok a szempontok fogják kísérni, ami a mostaniakat, lévén a tudományos módszertan már nem tesz visszavonhatatlan kijelentéseket.

2018. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
27%
Nem hinném. Énszerintem mindig lesznek vallások. Szerintem az tök üres lehet, ha valaki semmiben sem hisz. Tehát ha nincs konkrétan hite, amit vall; akkor mit csinál egész nap? Mármint amikor nem dolgozik; de mondjuk munka közben is lehet filozofálni.
2018. júl. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 LeonScottKennedy ***** válasza:
73%

#13:

Oké, akkor szerinted miben kéne hinnie egy olyan embernek aki nem hülye és a tudomány oldalán áll?

Tisztázzuk le, hogy a tudományban nem "hinni" kell, mivel azt te látod a saját szemeddel, hogy úgy van. Hinni olyasvalamiben lehet, amit nem látsz.

2018. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne hit ahhoz, hogy gondolkodj?


Mi az hogy mit csinálok? :D


Ember, használom az agyamat. Például természettudományokon gondolkozok, nem mások által kitalált mesékben hiszek.


Ha van hitem, akkor az csakis a saját magam által felépített rendszer adja. Nekem egyetlen hitem van, az is inkább csodálat, maga az Univerzum és az élet az amit csodálok. Nem tekintek magasabbra, nem próbálom megmagyarázni a "teremtést"... egyszerűen hiszem, hogy ez egy csodálatos világ. Ennyi.


Viszont a tudományban nem kell hinni, hogy működjék. Ez a szép benne.


Valószínűleg az van rászorulva a vallásokra, aki fél, és egyedül képtelen gondolatok megfogalmazására. Neki ott van készen a keretrendszer, amiben csak hinni kell és már nincs is halálfélelem, minden ismeretlenre van magyarázat. Ilyen egyszerű, mint a gyorsétterem.

2018. júl. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Bocsánat, erre nem reagáltam az előző kommentemben:

"Tehát ha nincs konkrétan hite, amit vall; akkor mit csinál egész nap?"


xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Ennyit akartam, köszönöm.

2018. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
#14 Igazold nekem tudományosan légyszi, hogy nem áll a hátam mögött egy láthatatlan unikornis:) Attól, hogy nem tudok róla, még ott lehet:) Mert honnan tudod, hogyha létezne/het; milyen műszerekkel lehetne bemérni. Pl tulajdonságai: lehet, hogy olyan picike; hogy nem is látod. Vagy pl oké, a kutyád kiszagolja; de honnan tudod, hogy az nem pl a csótányegér illata, amit a kutyád érez, aki képes pl szintén láthatatlanná válni? És honnan tudod pl, hogy van illata? :) Honnan tudod, hogy ha létezne/ik egy láthatatlan unikornis, nem fénnyel táplálkozik, és mérhető, ahogy pl lélegzik? Sőt, lehet, hogy még át is lehet nyúlni rajta:)
2018. júl. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
(*a csótányegér egy filmben volt:) how i met ur mother)
2018. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 LeonScottKennedy ***** válasza:

#17:

Ez a világ legbénább példája. Lol. Nem, nincs a hátam mögött semmilyen láthatatlan unikornis. És tudod, mi a lényeg? Az, hogy ha lenne is, kit érdekel? Eddig nem befolyásolt semmilyen fizikai törvényt, azaz nincs ránk, a mi világunkra semmilyen hatással. Ugyanúgy, mint Isten. Miért érdekeljen minket olyan dolog, ami semennyire nincsen hatással a világunkra? De ez megint csak hit kérdése. Nem hiszem, hogy lenne a hátam mögött egy láthatatlan unikornis, illetve ha mégis van, abszolút nem érdekel, mert nincs miért érdekeljen, semmire nincs hatással.

2018. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

A láthatatlan unikornisnak sem a tudományhoz, sem a hithez nincs semmi köze.


A természettudomány nem foglalkozik azokkal az alapok nélkül kitalált természetfeletti fikciókkal, amikről beszélsz.


A hit pedig ennek a szöges ellentéte. Ott bármiféleb bizonyíték és megerősítés nélkük vakon elhiszed, TUDOD , hogy egy unikornis van a hátad mögött. Meggyőződésed, és ez a meggyőződés cáfolhatatlan bármilyen bizonyítékkal is.

2018. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!