Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen filozófiai könyveket...

Milyen filozófiai könyveket ismertek?

Figyelt kérdés
Bármilyen témában, először is egy témát átfogó könyvekre lennék kíváncsi.

2018. júl. 6. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

- Albert Camus: A lázadó ember

- Rüdiger Safranski: A gonosz, avagy a szabadság drámája

- Ludassy Mária: Téveszméink eredete

- Theodor W. Adorno – Max Horkheimer: A felvilágosodás dialektikája

- Karl R. Popper: A nyitott társadalom és ellenségei

- Peter Sloterdijk: Harag és idő

- Immanuel Kant – Jacques Derrida: Minden dolgok vége

- Francis Fukuyama: A történelem vége és az utolsó ember

- Friedrich Nietzsche: Az ​Antikrisztus

2018. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


-múltszázad eleji (szóval kissé elavlut), és egy konkrét irányzatot épít fel, de ettől függetlenül nekem egész sokat segített abban, hogy valahol el tudjak indulni a kérdés megválaszolásában, hogy mi a filozófia.


[link]


-egy témát átfogó könyv. mármint az egy téma amit vizsgál, a logika. azt hiszem valahol írja is benne, hogy a logika filozófiai oldalról való felépítése a cél, ezért linkelem ezt is. 20 éves, szóval valszeg ez is elavult, mégis az egyik kedvenc könyvem.


[link]


-ez sem épp a legújabb. belekezdtem, aztán nem volt időm foglalkozni vele. nem tudok sokat mondani róla, annyit viszont biztos, hogy fenntartásokkal kell kezelni, mert amikor kiadásra került, akkor még kérdés volt, hogy veszélyes-e egy könyv a fennálló rendszerre.


[link]


-elvileg van fent a neten egy vagy több dokumentum, amiben minden tárgyhoz van leírás és kötelező vagy ajánlott irodalom. most nem sikerült megtalálnom.


[link]


-az előzőhöz ilyet kell keresni (ez nem eltés). elég könyvcím van benne szerintem.

2018. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ígényes válaszokat! Remélem így utólag senkit sem sértettem meg a késői reakcióval. Szép napot kívánok! :)
2018. júl. 13. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!