Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok ajánlani alap/kezdő...

Tudnátok ajánlani alap/kezdő filozófiai és pszichológia könyveket?

Figyelt kérdés
Egyetemen pszichológiára szeretnék jelentkezni és nagyon érdekel a filozófia is. Tudnátok felsorolni pár jó könyvet, amit még meg is értek és szerezhetek belőle valami tapasztalatot? Nem is tudom..Müller Péter könyvei azok jók például, ugye?

2013. máj. 24. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

"Müller Péter könyvei azok jók például, ugye?" NEM, nagyon nem !!! Messzire kerülendő !

pl. Arno Anzenbacher: Bevezetés a filozófiába

Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába

Karl Jaspers: A transzcendencia rejtjelei

Nyíri Tamás: A filozófiai gondolkodás fejlődése

vagy ókori filozófusok, mint Arisztolelész, Platón stb eredeti művei

Atkinson-Hilgard-Smith-Nolen: Pszichológia

Minden "Bevezetés a pszichológiába" című könyv hasznos kezdőknek.

2013. máj. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, köszönöm :) De mért, mi a baj Müller Péter könyveivel?:S
2013. máj. 24. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Müller Péter könyveinek nincs köze a tudományhoz, hanem ezoterikus badarságok. Az ezotéria meg ugye tényeket, igazságokat nem tartalmaz, csak jól hangzó lózunkgokat.
2013. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez egy viszonylag jó bevezetés:

nigel warburton: bevezetés a filozófiába


esetleg még jó a 33 híres bölcseleti mű.

esetleg ókori sztoikusok: epiktétos, marcus aurelius


szerintem az olyan jellegű bevezetések, ahol röviden összefoglalnak egy szerzőt nem túl hasznosak. szerintem a lényeget nem lehet belőlük megérteni (pl az Anzenbacher féle bevezetés).


amúgy az egész filozófia olyan szerintem, hogy nem nagyon vannak igazán jó kezdő könyvek. egyből a mély víz jön.


-


a pszichológia szerintem nem olyan vészes, ott szerintem szinte bármit olvashatsz. pl az atkinson pszichológia szerintem is egy jó átfogó könyv.


-


ha ezotérikus jellegű dolgot akarsz, akkor osho szerintem a jobbak közé tartozik. vagy hamvas béla(vannak hangos könyvek is).

2013. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!