Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi történt 614-ben Jeruzsálem...

Mi történt 614-ben Jeruzsálem bevételekor?

Figyelt kérdés
Az ostrom során vagy az ostrom után sok jeruzsálemi, főleg keresztény, halt meg. Az neten és könyvekben sokféle történet kering, hogy a perzsák zsidó szövetségesei ölték meg őket, vagy a perzsák mészároltak három napig a városban, esetleg már a harcok alatt elestek. Van olyan könyv ami nem is említ hogy különösen nagy emberveszteséggel járt volna az ostrom.

2018. okt. 2. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, százezer körül volt az áldozatok száma és mivel keresztény város volt, nem is lehettek mások az áldozatok.

Ellentmondóak a részletek, valóban olvastam azt is, hogy a zsidó szövetségesek követték el a legtöbb mészárlást, bár számuk nem lehetett túl nagy, tekintettel arra, hogy később a lakosság arányában sem jelentősek, ha ez összefügg egyáltalán valamennyire.

Jeruzsálem viszontagságai nem értek ezzel véget, mert még ebben a században, két évtized múlva Bizánc visszafoglalta. Akkor is számos áldozata volt a harcoknak, természetesen annyi már nem, mint korábban, mert a lakosság létszáma jelentősen lecsökkent. Nemsokára viszont arab hódítás áldozatául esett a század vége felé.

Zsidók ekkortól telepedhetnek be jelentősebb számban a városba.

2018. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Mértékadó források szerint

a perzsák is szorgoskodtak a mészárlásban.

4 518 -tól 24 518 -en át ( az elveszett görög eredetinek gregorian illetve arab fordításában ) 66 500 -ig mindenfélét írnak.


[link]

[link]

2018. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"a zsidók ölték meg őket"

A szokásos hazugság. Ha valamely politikasi-harci erő vérengzést követett el, akkor azt mindig a zsidókra fogták, pedig közöttük is ugyanúgy vérengzettek a gyilkosok, mint a többieken. Legyen a vérengzés bárhol, bármikor.

2018. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Lehetséges, de ez most speciel nem ilyen egyértelmű, mert elvileg valóban lehetséges, meg korabeli utalások vannak rá, hogy igazság lehet a háttérben.

Pusztán a mértéke kétséges a szerepüknek, mert a tömegmészárlás igaz, csupán azt nem lehet tudni, mennyi zsidó volt a szövetségesek között, így arányaiban mennyi áldozatért lehetnek felelősek.

Valószínűleg túlzott a részvételi arányuk, bár nem lehet biztosan kijelenteni, mert a perzsák viszonylag jól viszonyultak a zsidókhoz, lehet, hogy több harcos is volt a soraik között zsidó származású, lehetetlen felderíteni már.

Sejtem, hogy származás szempontjából lehet hozzá közöd, de ezt nem kellene így vitatnod, mert senki nem tehet a múlt eseményeiről, ha az akkori zsidók erősebben belekeveredtek is ezekbe a harcokba, az nem számít semmit manapság, ahogy a mi szt. Galleni kalandunkért sem felelhetnek a mai magyarok, vagy Dzsingisz kánért a mostani mongolok.

Akkor lenne értelme vitatnod, ha lehetne valami adatot értelmezni, de sajnos nem lehet tudni utólag semmi pontosat, így maradnak az ellentmondó korabeli leírások.

2018. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hármas és négyes válaszoló! Normálisak vagytok? Beleütköztem ebbe a kérdésbe amikor az arab terjeszkedésről olvastam, és nem tudtam feloldani mert a könyvekben és a neten is egymásnak ellentmondó dolgokat találtam. Megkérdeztem, erre hazugsággal vádoltok (azért az egy színvonal hogy egy kérdést hazugságnak minősít valaki!)vagy azt kapom, hogy nincs értelme kérdezni?

613-ban a zsidók Tibériási Benjámin vezetésével fellázadtak a bizánci uralom ellen, szövetségben a perzsákkal, akikre hagyományosan barátaikként tekintettek, és Palesztina perzsa uralom alatti önkormányzatáért cserébe 20 vagy 25 ezer fős zsidó milíciát állítottak fel, ennek egy része (öt-hatezer zsidó harcos, Benjámin parancsnoksága alatt, vett részt Jeruzsálem ostromában) ezekben egyetért szinte mindenik, a net, a Wikipédia, történészek. A jeruzsálemi ostrom kérdéses, mindenki mást mond és ír ezért kérdeztem rá!

2018. okt. 4. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!