Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért olyan népszerűek azok a...

Miért olyan népszerűek azok a filozófiák amik azt mondják, hogy az életünknek nincs értelme, értéke addig amíg fel nem áldozzuk másokért?

Figyelt kérdés

2018. nov. 18. 11:30
 1/8 nagybotos ***** válasza:
19%

Az odaáldozás a szeretet talán legmagasabb megnyilvánulása. Ám ettól még nem lehet SZERETETNEK nevezni. Valami kis plusz kell hozzá amit érzek de nem tudom kifejezni.

A népszerűség oka az, hogy mi magunk vágyunk ilyen fokú szeretetre v.ö. Szabó Lőrinc : Semmiért egészen versével. De Petőfi: Szeretlek kedvesem is, csak ez inverze a Semmiért egészennek. Lelkünk mélyén mindnyájan erre a tökéletes szeretetre vágyunk--ezért népszerű. V.ö. Krisztus, /az Isten/ áldozata az emberekért.

2018. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk pont nem individualista, ahogy a kulcsszavak közé beírtad. Viszont engem nagyon érdekel, hogy mire gondolsz, mert én nem vettem észre, hogy ezek a filozófiák népszerűek lennének. Tudnál mondani konkrétumot?
2018. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Inkább az életemet, mint a pénzemet.
2018. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Melyik filozófio mondja azt, hogy az életnek nincs értelme???

Én nem tudok ilyenről, hiszen maga a filozófia is az élet értelmére épül fel. Ha nem az élet értelmét kutatnák nem létezne filozófia. Ha kijelentjük, hogy az életnek nincs értelme, akkor nem létezik filozófia sem!

Az élet értelmére akkor döbben rá az ember, amikor megöregszik, de leginkább, amikor meghal, mert akkor rádöbben, hogy valójában nem hal meg csak a lelke elhagyja a testét. Rádöbben, hogy a meghalás valami egészen más! A test meghal ugyan, de a szellem, a lélek él és létezik tovább! A "más" kitágult tudatállapotban, létezési formában ébred rá az ember a földi élet értelmére. Ki hogy élte életét, a szerint lesz elbírálva, megítélve. Ennek függvényében dől el további élete, létformája stb.

2018. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egészen egyszerűen ilyen az ember természete: erre hajlamos, az ilyesmi tetszik neki.
2018. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szeretet, a gyengéd emberi kapcsolataink a legdrágabbak az életünkben. A szeretetnek van egy kibeszélhetetlen titka, amit az áldozathozatalban tudunk legjobban megragadni, mert ez fejezi ki hogy a másik fontosabb nekem, mint önmagam. A szeretet nem más mint hogy valakivel egyek vagyunk. Ennek az érzése, átélése, tettekben való kifejezése.
2018. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezeket a filozófiákat (és vallásokat) a közösség (társadalom) hozta létre az egyénnel szemben.


Ezek mind a jezsuita gondolkodáson alapulnak:

"az elérendő cél szentesíti a cél eléréséhez felhasznált eszközöket".

2019. aug. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Következésképp ezek mind tisztességtelen filozófiák és tisztességtelen vallások.

Keresheted bennük az igazságot.

Csak a csoportot találod meg.

2019. aug. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!