Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért járt Horthy egyenruhában...

Miért járt Horthy egyenruhában? És milyet hordott?

Figyelt kérdés
Az összes régi híradón egyenruhában van. Nem értem miért, mert hát kormányzó volt, nem katona. Azért, mert valaha katona is volt? De ő az akkor már nem létező monarchia nem létező haditengerészetében szolgált. Azt a nem létező egyenruhát hordta tovább, vagy az akkori honvédségét? (Ahogy láttam, ez haditengerész egyenruha volt.)
2010. júl. 3. 14:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azért mert magas rangú katonatiszt volt a haditengerészetnél.


És a képen látható díszegyenruhát viselte:

[link]

2010. júl. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem tekintette ezt "nemlétezőnek". Legalábbis a Magyar Királyság-részét a Monarchiának. És ő ebben szerezte az ellentengernagyi rangját.
2010. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekem bizarrnak tűnik tengerészegyenruhát hordani egy tenger nélküli ország vezető politikusaként, ráadásul olyan állítólagos haditengerészetét, aminek én vagyok az egyetlen egyenruhás tagja. De hát ízlések, és pofonok...
2010. júl. 3. 14:51
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egész Horthy-korszak arról szólt, hogy nem ismerjük el a ránk kényszerített Trianoni békediktátumot, és minden erőnkkel azon dolgozunk, hogy visszaszerezzük az elrabolt területeinket. Ezt is jelképezi az egyenruha.

Másrészt, teljesen érthető, hogy Horthy ragaszkodott ehhez az egyenruhához. Ő katona volt, háborús hős, aki áttörte az első világháborúban az antant-blokádot, az ezzel szerzett hírnevét a szövetségesek is elismerték (ezért lehetett pont ő a kormányzó). Az egész élethivatása az az egyenruha, politikussá csak a körülmények tették.

2010. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
14.56: Kösz, ez nagyban árnyalja a képet.
2010. júl. 3. 15:19
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként érdekességképpen, további vezetők, akik mindig a hadseregük egyenruháját hordták:


Ferenc József:


[link]


De Gaulle:


[link]


Brezsnyev:


[link]


Bár utóbbi szerintem csak azért, hogy minél több plecsnit aggathasson magára... Hofinak volt ez a poénja, hogy Brezsnyevnek ajándékoznak egy porcelán étkészletet, erre rögtön megfordítja. Kérdezik, mért fordítja meg Brezsnyev elvtárs? Hát a legfinomabb brémai porcelán, mért fordítja meg?

- Keresem rajta a kitűzőt...

2010. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
A rangja "ellentengernagy" volt, azért viselt /hiúságból/ egyenruhát. A röhej az, hogy sem tengerünk, sem tengeri haderőnk nem volt!
2010. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Hát, neked legyen mondva a hiúság, majd ha te leteszel annyit az asztalra, mint ő az otrantói csatában (súlyosan megsebesült, eszméletét vesztette egy robbanástól, de miután magához tért, folytatta a csata irányítását), akkor majd vádolhatod hiúsággal...
2010. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Igaz,hogy megsebesült,de attól még hiú volt! Kormányzóként nem tett semmit az ország népéért,csak az arisztokratákért. Belevitte az országot a háborúba,majd,hogy a kisebbik fiát védje,átadta a hatalmat Szálasinak! Nem nevezném nagy államférfinak!
2010. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Távol tartotta az országot a háborútól ameddig tudta. Többet el sem lehetett várni tőle. És ő volt az utóbbi száz év egyik legjobb politikusa. (hangsúly az egyiken, mielőtt belekötnél)
2010. júl. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!