Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyivel másabb az Y generáci...

Mennyivel másabb az Y generáció életében az okostelefon, mint Z életében?

Figyelt kérdés
Nem latnam azt, hogy az y kevesbe tudna hasznalni, sot olykor jobban, fokent a szamitogepes programokat.

2019. ápr. 25. 20:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
#9 Szerintem neked nem emiatt nem lesz gyereked, de mindegy.
2019. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#11: Akkor miért nem?
2019. ápr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"#5: Érdekes az autós párhuzam, de gondolj bele: nem értesz az autókhoz, nem tudod pontosan hogyan működik a motor, de tudod, hogy kell tankolni, hova kell tölteni az olajat vagy az ablakmosót, tudod, hogy mi a különbség a motor és a sebességváltó közt, tudsz kereket cserélni és azért fel tudod ismerni az alapvetőbb hibajelenségeket (pl. ha jobbra húz a kocsi, akkor a futómű vagy az abroncs hibájára fogsz gyanakodni, nem pedig a kipufogóéra).



Ezzel szemben az átlag ember nem ért az okostelefonhoz, vagy a számítógéphez. Nyomkodja, de nem tudja, hol van benne a SIM kártya, nem érte a különbséget a tárhely és a RAM között, nem tudna szoftvert frissíteni még akkor se, ha csak annyi, hogy megnyom egy "letölt és telepít" gombot. Nem érti, mi is az operációs rendszer, és amikor kiírja neki, hogy "a dokumentum nem megfelelő formátumú", akkor elkezdik keresgélni az email beállításokat (mert emailben jött a doksi) ahelyett, hogy magát a doksit próbálnák más programmal megnyitni, vagy megnéznék, hogy nem sérült-e."



Hidd el, hogy nagyon sokaknak fingja sincs, hová kell tölteni az olajat, mert a rendszeres karbantartáson kívüli olajutántöltés már egy hibajelenség, jól működő autóban ilyenre nincs szükség. Egy mai autóban olajcserét otthon házilag csinálni szintén nem jó ötlet.

Kereket cserélni sem tudnak nagyon sokan, én sem cseréltem soha, nem volt rá szükségem.

És ugyan így a számítógéphez hozzá nem értést is eltúlzod. Ha valaki napi szinten használja, akkor a fent leírt dolgokat meg is tudja előbb-utóbb magától oldani. Te is beletanultál, én is, más is megoldja.

2019. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Egy mai autóban olajcserét otthon házilag csinálni szintén nem jó ötlet."

Az rendben van, én is szervizben csináltatom, de azért a hogyannal nagyjából tisztában vagyok.


"Kereket cserélni sem tudnak nagyon sokan, én sem cseréltem soha, nem volt rá szükségem."

Én 12 év alatt kétszer kaptam defektet, szóval kellett kereket cserélnem. :)

2019. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Inkább onnan kezdeném, hogy adtak egy elnevezést, hogy x generáció, mert az x az menő. Az emberek bekajálták, mondván, jé, tényleg ilyen is van. És az x mindenhol ott volt, és jól hangzott, mindenféle márkanevekben, üdítők és szinte bármi elnevezésénél használták. Utána már csak egy kis "fejlesztés" kellett és megszületett az x és y generáció elnevezés is. Hű ez is milyen okos dolog.


Holott semmi sem történt, mint, hogy vannak újabb és újabb generációk. Jééé! Milyen meglepő. De így olyan érdekes és mai és trendi téma, mert ugye x meg y generáció, ez már ütősen hangzik.


A "találmányt" az se zavarta, hogy kicsit talán túlzottan az abc végén kezdték az elnevezést és hát bizony gyorsan el is fogyott. De a lényeg, hogy újabbnak hasson amihez kell egy trendi elnevezés, pedig csak a történelemben szokásos egyre és egyre újabb generációkról van szó. Semmi másról.


A történelmet ez végig is kíséri és a fiatalokra panaszkodtak, már bizony az ókori Görögországban és az ókori Rómában is, erről fennmaradt írásos levéltári adatok vannak.


A kérdés annyi, hogy a mai egyre újabb generációk mit kezdenek a mai technikával, mire használják az internetet és effélék. Z meg Y, ennek semmi értelme.


És a kérdés arra vezet, hogy az összes generáció és így nyilván a mai fiatalok is mit akar, mit csinál, hogyan viselkedik, mi érdekli...?


Talán 40 éve amikor még nem volt internet, mindenki könyvtárba járt és Shakespeare-t olvasott. Vagy talán ezer éve mindenkit minden érdekelt és mindenhez értett? Mégis mit vártunk?


A mai technológia, számítógép és okostelefon téma vizsgálható mindenféle betűsítés nélkül is, vagyis a mai modern számítástechnikát mennyire tudják az emberek használni és mire használják. Csak így lecsupaszítva már nem hangzik olyan trendin.

2019. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ez a jelenség is példa arra, amikor a tudomány versenyt fut az evolúcióval. A tudomány egyre könnyebben használható eszközöket fejleszt, az evolúció meg igyekszik legyártani hozzá az egyre hülyébb felhasználót :D
2019. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%

Elég nevetséges, amit itt levágnak, nyilván a programozók, és az IT-sek. Ha annyit foglalkoznának a programozással, mint amennyit hisztiznek és sírnak a felhasználók miatt, fele ennyi hulladék bugos szar nem lenne a világon, minden területen. Nekem régi elméletem, hogy jó dolog ez a számítógépesdi, csak a programozókat kéne valahogy kiiktatni.



Elég nevetséges elvárás, hogy nekem különösebben értenem kell a számítógéphez ahhoz, hogy használjam. Miért kéne? Ha elindítom a Witchert, akkor engem mennyire érdekel, hogy mi a különbség a CUDA és a Tensor magok között a GPU-n? Ha soha nem hallottam, arról, hogy fp32, akkor miben lesz nekem rosszabb? Ha ezeknek az eszközöknek valamilyen részegysége meghibásodik, akkor eleve esélytelen javítani otthon, sőt még a gyártó is inkább kicseréli, mert nem költséghatékony. A tökéletes megértésük pedig eleve elég problémás még annak is, akit érdekel, mert a gyártók szeretnek bizonyos fejlesztéseket titokban tartani és az infók jó részét úgy kell a fórumokról összegányolni egyébként is. De nem értem minek kéne ez bármilyen nem szakembernek... Ilyen alapon, ha orvoshoz megyek, akkor az időpontkérés helyett inkább a könyvtárba menjek a Funkcionális anatómia könyvért, biztos, ami biztos alapon? Vagy repülés előtt tanuljam meg az FCOM-ot az adott géphez, hátha valami autista basement dweller programozó elvárja tőlem, hogy leírjam, hogy milyen alegységek építik fel a haláltudja melyik fedélzeti számítógépet? Kit érdekel? Miért kéne ezt bárkinek tudnia? Nyilván az más dolog, ha valakinek ez a hobbija, lelke rajta, de ez nagyon nem alapműveltség.

2019. ápr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
41%
#17: A programozók azért "sírnak" annyit a felhasználók miatt, mert összraknak egy programot, könnyen használható, jól működik. Agyon tesztelik, minden jónak tűnik, aztán jön a felhasználó és 5 perc alatt szétbarmolja, mert olyan idiótaságot csinál, amire senki az életben nem gondolna, hogy lehetséges.
2019. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%

"#17: A programozók azért "sírnak" annyit a felhasználók miatt, mert összraknak egy programot, könnyen használható, jól működik. Agyon tesztelik, minden jónak tűnik, aztán jön a felhasználó és 5 perc alatt szétbarmolja, mert olyan idiótaságot csinál, amire senki az életben nem gondolna, hogy lehetséges."


Ezért nem sírnak, eddig nem is volt ilyenről szó. Az a program, amit egy felhasználó szimplán "rossz" használattal szét tud barmolni, az sz..rul megtervezett, félig tesztelt, befejezetlen bughalmaz a legjobb esetben is.

2019. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%

Észre kéne venni, hogy amikor valaki nem tudja a számítógépet/okostelefont/bármit használni, akkor ott az esetek döntő többségében nem a géppel van baj. Ott a felhasználó a problémás.

Egyáltalán nem a géphez kell értenie. Hanem ahhoz a funkcióhoz, amire használni akarja. Az autós példára visszahivatkozva (ami azért nem igazán jó példa), aki autóba ül, tudja, hogy egy távoli célhoz szeretne gyorsan eljutni. Ehhez kell tudnia vezetni, néhány irányító táblát ismerni és a dolog menni fog. Ellenben nagyon sokan még ahhoz a játékhoz se értenek, amit indítanak. konkrét feladat magoldásában pedig már minden gép nélkül ott kezdődik a probléma, hogy nem érti meg a feladatot. Persze hogy nem tudja használni a funkciót.

Aki a programozókat szidja, mindent elárult önmagáról. Ezt ő nem hiszi, de így van. Igen, vannak rossz programok is, bár ott is alapvetően a tervező nem értette meg, mire is tervez. Aki írt valaha programot, tudja: úgy 20% a funkció megtervezése, beprogramozása. A többi annak végiggondolása, mire képes egy "okos" de főleg fantáziadós felhasználó, hogy számára akár a "create" azonos a "delete"-vel, hogy egyszerűbbet említsek. Igen, a programozó nem annyira fantáziadús, hogy a legvadabb dolgokra is gondoljon. Régen azt mondtam, a számítógéptől rettegő felhasználónak, semit nem tud elrontani, ha egyetlen billentyűt (amire a "delete" van írva) soha nem használ. Lehet, hogy ő nem tudja használni, de egy értő ember 2 perc alatt rendbe teszi neki. Sokakat sikerült meggyőznöm. Ma ilyent nem merek mondani, mert a funkciók annyira bonyolulttá váltak (belül), hogy ezer más módja is van a tönkretételnek.

Sajnálatos módon, azt soha nem lehet elérni, hogy a felhasználó tanulja meg azt, amire használni akar valamit. Errefelé még azért is másra haragszanak az emberek, ha saját maguk szándékosan és a hatást ismerve ciánt esznek.


És mindez azért van, mert úgy adunk eszközt gyerek (már csecsemő) kezébe, hogy játsszon vele, ezzel is mentesülve a szülői nevelési kötelezettségek alól. A gyerek tehát játszik, megszokja és később nem érti, hogy az általa nem tudott funkció miért nem megy magától. Hiszen ezt szokta meg. Ez a hatás pedig hatványozódik, és mainstreammá válik, hogy az eszközt véletlenszerűen addig nyomkodjuk, míg az nem történik, amit szeretnénk. A programozó ezért gyárt egyre több automatát, ezért találja ki a felhasználó helyett, mit is kéne tennie. Ez persze nem lehetséges, és az ellentmondás csak egyre eszkalálódik.

Amíg valaki rá nem jön, hogy előbb tanulni kéne.

2019. ápr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!