Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan tudnék cikkeket publiká...

Hogyan tudnék cikkeket publikálni?

Figyelt kérdés
Szeretek írni, régebben próbálkoztam bloggal, az egyetemen versenyeztem dolgozatokkal, jelentek meg hosszabb-rövidebb írásaim szakirodalmi folyóiratokban. Most, az egyetemen kívül viszont már nem ismerem a pályázati lehetőségeket, nem állok kapcsolatban olyan emberekkel, amik/akik által folytathatnám. Megköszönném, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat.

2019. máj. 15. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Milyen publikációra gondolsz? Peer review tudományos szaklapra?


Vagy valami szimpla folyóiratba, magazinba?


Nagyon nem mindegy, hogy az UFO magazinba küldesz be cikket, vagy a Nature-be :D

2019. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Húúú. google? pafi.hu? rengeteg pályázat van. Tudományos folyóirat meg ugyanazok mint az egyetemeken. Nagyjából 1 millió féle. ha tudod a témádat akkor rákeresel googleval, esetleg a science directen (a keresője még ingyenesen használható) ha szakirodalomra vágysz (csak a művészet téren 1600 féle folyóriatot találtam egy mozdulattal). Mindegyekinél más és más a szabály, de az is még ingyenesen elérhető az adott folyóiratnál, hogy mit fogadnak.
2019. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Cikket tudományos folyóiratban vagy irodalmi lapban lehet publikálni. Ez praktikusan úgy történik, hogy elküldöd a konkrét lap szerkesztőségének. Címet minden lap honlapján találsz.


Ha irodalmi lapnak küldöd, a szerkesztő elbírálja, érdemes-e a magjelentetésre. Ha tisztességes, válaszol akkor is, ha nem tartja megfelelőnek.

Tudományos folyóirathoz is ugyanígy küldhetsz, csak ott vannak formai kikötések (például terjedelem, betűtípus, szóval szerkesztési elvek, bizonyos adatok megadása stb.), amelyeket elolvashatsz és betarthatod. A cikkedet ezután elküldik lektoroknak, hogy alkalmas-e és megfelelő színvonalú. Ha a lektorok ajánlják a megjelenést, akkor erről tájékoztatnak (az átfutási idő nemritkán egy évnél is több lehet).

2019. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen témában szeretnél publikálni.

@1 ha társ.tud. témakörben tette fel a kérdést, a Nature valszleg nem lesz jó :/

2019. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nature Human Behavior pl...de igazából mondtam csak egy elit lapot, aminek nagyon magasan vannak a pub. követelményei.


Gondolom ez a bölcsészeknél is így van.

2019. máj. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!