Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a világ elpusztításának a...

Mi a világ elpusztításának a pszichológiája?

Figyelt kérdés
Tényleg vannak olyan emberek, akiknek ez a céljuk? Mi motiválja őket? Milyen emberek ők?

2019. jún. 7. 13:30
1 2
 11/12 anonim válasza:

András, te vagy az? XD

Viccen kívül, van egy ilyen exem. Szerinte ez valahogy így zajlik:

„ Mivel én és a többiek ( a fejében lévő civilizáció, állítása szerint több millió fő ) fejlettebb fajból valók vagyunk, nem lesz nagy érvágás. 19 év múlva ( hogy miért ennyi, nem tudom ) kipusztítjuk az emberiséget, méghozzá úgy, hogy a Föld alatt lefúrunk a magig, aztán ott atomot helyezünk el. ”

Vagy ilyesmi. Nos ezt nem tudom hogyan akarja kivitelezni... xd Addig is inkább az emberek elméjét pusztítja, manipulálja az élősködő, szónoklatokat és bájcsevelyt zengő életmódjával.


Egyébként az ilyen hatalommániások gyakran megtébolyodnak, becsavarodnak, az istenkomplexus és a nárcizmus, ami ilyen fajta gondolkodáshoz szükséges, okozza majd a saját vesztüket, mert elbízzák magukat, miközben semmit nem érnek el, vagy ha el is érnek valamit, hatalmuk meg lesz döntve. Semelyik diktatúra sem örök. És itt él is jutunk oda, hogy nem a világ, mint bolygó elpusztítását, tán nem is a civilizáció szó szerinti pusztítását kell eme kérdésben megvizsgálni. Sokkal inkább az emberi manipulációt, a befolyásolást, média és egyéb környezeti hatások képében. Mert az emberek szabad akaratát simán és észrevétlenül formálják kedvükre az ilyen megalomán, veszélyes szociopata elemek. Ez érvényes a politikában is.

Ha a világ, mint a Föld bolygó elpusztítását akarod tudni, az senkinek sem érdeke, de a fajunk úgyis elintézi magának, hogy otthonát élhetetlenné tegye, nem kell ehhez nagy főgonosz. A felső tízezernek meg addigra már réges régen megvan a menekülési útvonala szerintem. Aztán kezdődik mindez elölről egy másik bolygón.

Röviden, mi kell a civilizáció meggyilkolásához? Elég maga a civilizáció. Zárj össze egy maroknyi embert, kiírtják saját magukat és/ vagy egymást.

2019. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Előző vagyok. Annyit hozzáteszek, hogy bár nem egyértelműen, de utaltam rá, kiknek célja ez. Egyszerűen elég, ha pszichopata, skizoid tévképzetes, vagy hasonló vagy. A mentálisan sérült, beteg emberek célja ez, akik felgyülemlett, vagy épp teljesen oktalan ( mert pl. veleszületett pszichopatizmusnál okuk sincs, mivel pozitív, tartós érzelmeik sem ) gyűlöletüket ekképp vetetik ki a világra.
2019. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!