Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A pszichológia államvizsgámhoz...

A pszichológia államvizsgámhoz kérnék tőletek segítséget. Lenne ötletetek, a kvitelezésre, esetleg mit mérhetek, milyen eszközökkel, tesztekkel?

Figyelt kérdés
A témám az sikolaérettség, kommunikáció és modern technológia. Valami olyasmire gondoltam, hogy különböző osztályokban felmérném a kommunikációs szintüket valamint ezt összekapcsolnám a technológiahazsnálattal a diákok életében, valamint azt is figyelembe venném, hogy az sikolaérett illetve nem iskolaérett diákok kommunikációja milyen, illetve a fejlődésükre milyen hatást gyakorol a technológia. Van jobb ötletetek esetleg? vagy bármi ami segíthet. Köszi

2019. jún. 24. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a sikolaérettség a témád.


Csak egy kérdés: Ezen a képzésen nem épp ezt a módszertant tanultátok x éven keresztül?

2019. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az iskolaérettséget ovisokon vizsgálnám, hiszen aki iskolába jár az több mint valószínű, hogy megérett rá. Elsősorban nagycsoportosokat vizsgálnék, illetve évveszteseket vagy bármilyen más okból halasztókat. Az irány nekem az lenne, hogy ha használnak technológiát, akkor mit, mióta, miért, naponta kb.mennyi ideig. A kommunikáció vizsgálatához pedig mindenképp bevonnék olyan gyerekeket, akik nem használnak semmiféle technológiát.
2019. jún. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. Nem, még nem tanultam erről konkrétabban, majd csak a következő szemeszterben.
2019. jún. 25. 08:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, itt a probléma más. Tegyük fel, hogy elképzelésedet meg kívánod valósítani (ovisokon, a diákok elnevezést elfogadom szótévesztésnek).

5-6 éves gyermekek kommunikációs szintjének és technológiahasználatának felmérése. Kahneman elég világosan megfogalmazta, egy mérésben az igazi probléma a módszertan - más szóval a kérdéssor, amivel tesztelsz. Ha ezt jól kidolgozod, szinte majdnem mindegy, milyen következtetésre jutsz, ez önmagában megalapozhat egy kitűnő állást egy kitűnő kutatóintézetben.

2019. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!