Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Dinoszaurusz klónozás?

Dinoszaurusz klónozás?

Figyelt kérdés
Az utóbbi években több cikk is megjelent arról, hogy 5 éven belül feltámaszthatják a dínókat. A cikkekben olvasható, hogy dinoszaurusz lábú csirkeembriókat és raptorszerű állkapcsot viselő csirkét hoztak létre. Tényleg sikerülhet klónozni őket? Korábbi cikkekben írták, hogy mamutokat és hasonló kihalt emlősöket van esély visszahozni, dinoszauruszokat viszont nincs. Vagy mégis lenne? Tényleg elkezdhették "gyártani" a klónokat? Lehet, hogy már sikerült is nekik, csak mi még nem tudunk róla? Valóra válthatják a Jurassic Parkot?
2019. júl. 29. 16:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem lesz Jurassic park. Ekkora időtávlatból már annyira sérült bármilyen DNS, hogy abból képtelenség klónozni.
2019. júl. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem. De akkor hogyan érték el a csirkéken a dinószerűvé válást és miért állítják, hogy 5 éven belül újra lesznek dinoszauruszok?
2019. júl. 29. 16:49
 3/19 EagleHUN ***** válasza:
71%

" De akkor hogyan érték el a csirkéken a dinószerűvé válást és miért állítják,"


Valószínű kamucikk. Add meg a forrást hol olvastál ilyet.


#1 -nek teljesen igaza van!

Hiába került elő pl borostyánba ágyazódott tökéletesen fennmaradt korabeli repülő hüllő (madárős) meg egyebek.

A DNS ezt az időtávot nem bírta ki. Ami megmaradt már csak egy látvány lenyomat, borostyánban vagy a csontok melyek maguk is kővé váltak. Használható DNS -t már nem tartalmaz egyik sem.

Ennél fogva sosem lehetséges Dínó klónozás!

2019. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire hiteles oldalak, ezért is kérdezem. Neveket is említenek, nem hinném, hogy kamu lenne.

[link]


[link]

2019. júl. 29. 17:22
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a madarak jelenleg is élő dinoszauruszok, ezért nincs sok értelme "feltámasztásról" beszélni.

A csirke Jack Horner ötlete, aki egy paleontológus és vannak eszement ötletei.

[link]

Olyanokat viszont vissza lehetne talán hozni, amik az ember miatt haltak ki, mint pl. moa vagy elefántmadár.


A Jurassic park nem hiszem, hogy valóra válhat, már csak azért sem, mert a JP-ben nincsenek valódi dinoszauruszok, csak genetikailag gyártott szörnyek, amiket az emberek többségének fejében élő elavult, 19. századi dinoszaurusz képre formáltak meg. Ezt a filmben is elmondják.

Semmi közük a valódi dinoszauruszokhoz és max egymás klónjai, nem egykor élt dinoszauruszoké vagy más kihalt állatoké.

2019. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%
Ejjha ezek aztán fantasztikus tudományos honlapok. Mintha egy 10 éves gyerek dobta volna össze tegnap délután. A nevük is igazán egyedi. Lényeg a lényeg nem fognak tudni klónozni dinolókat.
2019. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
nezz utana az atveros, kamuhires, klikkvadasz weboldalak listajanak. avilagtitkai.com eleg 'elokelo' helyen van, gyanitom az ujnemzedek is kb. ugyanazokkal a bombasztikus, szenzacios, konteos es altudomanyos baromsagokkal operal.
2019. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Dinókat bocsi. Telóról béna vagyok. :D
2019. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Az avilagtitkai.com már ránézésből is kamuoldal. Ingyenes blogsablont használnak. Sz@rrá tömörített (pixeles), vagdosott képek a cikkekben. Még adblock mellett is virít az oldal a fogyatékos hirdetésektől. A cikkek címe csupa clickbait. A copyrightot 2016 óta nem frissítették.
2019. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki felvilágosított, hogy kamu oldal, bár én reménykedtem, hogy igaz, amit írnak. :D Amúgy is alig van dinoszauruszokkal foglalkozó tudományos oldal, ami leírná a legfrissebb kutatásokat stb.

Viszont a fő kérdés nem az oldalak hitelessége volt, hanem, hogy tudnak-e klónt csinálni, vagy vissza tudják-e fordítani az evolúciót és ezáltal dinoszaurusz (szerű) lényeket létrehozni? :) Bevallom nem merültem bele teljesen a témába és a forrás is rossz volt ezek szerint, de beleültette a bogarat a fülembe.

2019. júl. 29. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!