Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A dinoszauruszok ilyen jópofa...

A dinoszauruszok ilyen jópofa érdekesség, de jól gondolom, hogyha nem lettek volna akkor ma nem lenne olaj és lehet hogy nem lett volna ipari forradalom?

Figyelt kérdés
Ha meg nem haltak volna ki, akkor valószínűleg nem lett volna emberi szintű intelligencia sem a bolygón. Szóval elég érdkeses összefüggések ezek, nem? Jól gondolom?

2019. aug. 2. 14:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
hát én úgy tudom, hogy a kőolaj-kőszén legnagyobb mértékben növényi eredetű, és a legnagyobb tartalékok a karbonból és nem a júrából keletkeztek
2019. aug. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%

Olaj az lenne (lett volna), mivel növényekből is képződött, de meglehet, hogy mára már kifogyott volna a bolygó kőolajkészlete.


A dinók 200millió év alatt se jutottak el az intelligenciáig, a majmokból meg nemtom hány ezer év alatt lett intellingens ember, szóval lenne emberi szintű int.

2019. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a karbon és az eocén volt arra alkalmas, hogy ezek keletkezzenek.


Nem hiszem, hogy a bolygónak szüksége van emberi szintű intelligenciára.

2019. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

*Az olaj meg tengeri élőlényekből képződik, nem?

A kőszén az, ami növényekből.

2019. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%
Lóf.sz lett a dínókból, nem olaj. Mégis mit gondolsz, a dínók valami speciális anyagból voltak, hogy haláluk után olaj lett belőlük vagy mi? Szerinted ha te meghalsz akkor olaj lesz belőled?
2019. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Én ugy tudom az olaj nagyrésze planktonokbol keletkezet amik lesülyedtek a fenékre, majd fény és oxigén nélkül nem bomlottak el.


A dinoszauruszok pedig nem haltakki. Még mindig élnek az utodaik elég sikeresen. Vanköztük jopár elég inteligens is.

2019. aug. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Én meg úgy tudom, hogy kőszén leginkább növényi eredetű.

[link]

A kőolaj és a földgáz pedig javarészt állati eredetű.

[link]

2019. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"állatok", mint algák leginkább

kiterjedt mocsaras környezetket kell leginkább elképzelni, lehet, hogy van benne dínó is, de azért annak a biomnak az a csúcsfogyasztója volt, annyit tehát nem volt belőle

2019. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
32%

Az olaj az olajos halból keletkezett. Az őskori szardínia erre kiválóan alkalmas volt.

Egyébként meg azért keletkezhetett egyáltalán, mert akkor még nem voltak olyan mikroorganizmusok, melyek lebontották volna az elhullott tetemeket. Ma már lehetetlen, hogy újabb kőolaj készletek keletkezzenek.

2019. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"A dinók 200millió év alatt se jutottak el az intelligenciáig, a majmokból meg nemtom hány ezer év alatt lett intellingens ember, szóval lenne emberi szintű int."


pont ezt mondtam, nem tudom ezt most miért mondod az ellenkezőjeként. Ha ma is lennének dinoszauruszok, akkor az emlősöknek nem lett volna virágkoruk.

2019. aug. 2. 22:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!