Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matematikai szakkörre keresek...

Henike00 kérdése:

Matematikai szakkörre keresek témát. Valami érdekeset, amihez nincs nagy szükség komoly matematika tudásra. Ami mindenki számára megérthető, lebilincselő. Ötletek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 28. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:

A Pi-ről is lehet érdekes előadást tartani, vagy az Arany-spirálról, kapcsolatba hozva a természettel és a matematikai megfelelőjével a Fibonacci-számsorral (innen meg akár a tőzsde világa fele is tovább lehet menni).

Bár azt jó lenne tudni, hogy milyen korú a célközönség.

2017. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Általános és középiskolai diákok. Valami újat szeretnék, mert néha már ugy veszem észre, h az aranymetszés és a Fibonacchi számok folynak a csapból. :) köszi az ötleteket
2017. máj. 29. 00:43
 3/6 dq ***** válasza:
66%

Például neki vannak érdekes és látványos videói:


https://www.youtube.com/channel/UC1_uAIS3r8Vu6JjXWvastJg/vid..


A Sperner lemmásat, az Axiom Of Choice-t, az Inside Out (gömbkifordítás) láttam, azokat tudom ajánlani.


A témája alapján a NIM, a Morley theroem, a Kakeya, az e^i*pi, a sex and marriage theorem még alkalmas lehet érdekes videóra és előadásra is (nem láttam ezeket).


A többi videóról igazából a címe alapján nem tudom, hogy mikről szólhatnak, de biztosan érdekesek azok is :)

2017. máj. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dq ***** válasza:
47%
Előadást tartasz, vagy szakkört? Te akarsz beszélni, vagy ők feladatokat megoldani?
2017. máj. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dq ***** válasza:
2017. máj. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Ez jó:

Péter Rózsa: Játék a végtelennel

Mehetsz az ELTE Matematikai Múzeumba, amíg nincs túl nagy meleg.

2017. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!