Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet valaki agykutató?

Hogyan lehet valaki agykutató?

Figyelt kérdés
Csak orvos-biológusként neveznek így kutatókat, vagy akár kognitív pszichológus kutatókra is szokás agykutatóként hivatkozni?

2019. aug. 3. 17:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Ez
2019. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Túl korán nyomtam meg.

A lényeg, hogy a kutatást nem végzettsétben mérik.


Teljesen mindegy a végzettség, csak az számít milyen kutatócsoportban, milyen témán dolgozol.


A kognitív pszichológust is lehet agykutatónak hívni, emiatt.

2019. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi agy a világ legbonyolutabb szerkezete. Senki se érti igazán, hogyan működik, mindenféle végzettségű ember kutatja.


Jó részük biológus, orvos, de vannak pl fizikusok is. Dolgoztam a Wigner kutatóközpontban, és ott volt egy agykutató csoport, akik döntő részt fizikusok voltak.


Magához az agykutatáshoz nem értek, szilárdtestfizikán dolgoztam.

2019. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ó, erre nem gondoltam, hogy fizikusok is vannak. Akkor ez még szélesebb téma, mint gondoltam. Én sem tartok még sehol sem az úton, csak tudom, hogy valahova errefelé fog vezetni :) Köszi a válaszokat! Izgalmas!
2019. aug. 3. 17:56
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutatócsoportunkban fizikusok, biofizikusok, orvosok, bionikusok és pár biológus dolgozik. Több matematikus tisztán informatikus és mérnök végzettségű is dolgozott már a csoportban.


Kognitív pszicho szakos diák is volt már, meg egészségügyi mérnök MSc-s.


A lényeg, hogy bármilyen végzettséggel lehet csatlakozni, mivel határterületi tudomány. A trendeknek megfelelően, ha sok adatfeldolgozással és műszeres méréssel járó funkcionális idegtudomány a cél, akkor nagyon előnyös ha nem csak biológiához ért valaki.


Annyira komplex terület, hogy még a neurobiológiában dolgozó szakértők is csak egy kis területét tudják magának a biológia résznek. Ezért nem elvárás már ez. Ma már majdnem fontosabb ha a metododikai részt érti és fejleszti valaki. Ezzel mondjuk előbb lehet sikereket is elérni, mert ma már pusztán biológiai publikációk borzasztó sok időt vesznek igénybe. Pl egy PhD-t egyszerűbb megcsinálni pár kiegészítő technikai cikkel... ellenkező esetben 5-10 év is elmehet egy elsőszerzős bio publikációra.

2019. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ha nem annyira a végzettség, akkor mi az, ami befolyásolja azt, hogy csatlakozhassak majd egy ilyen csoporthoz? Mit kell tudni "felmutatni"?


Pszichológus hallgató vagyok, erős kognitív érdeklődéssel, alapszak végén.


Amiket szabadidőmben még tanulok: plusz statisztika, neurológia, python, matlab, amikről már olvastam, hogy hasznos, ha ismerem.


Van esetleg még tanácsod, hogy mi segíthet közelebb kerülnöm?


Gondolkodom, hogy BME-re vagy ELTE-re menjek majd mesterszakra, te melyiket látod erősebbnek?

2019. aug. 3. 19:00
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Úgy, hogy beiratkozik egy TTK-s vagy orvosi szakra, és jelentkezik az egyik témavezetőnél TDK dolgozatra

Megírod a TDK-t, és kész, elmondhatod magadról, hogy agykutató vagy, vagy legalábbis részt vettél agykutatáshoz kapcsolódó projekten.

2019. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én nem csak 2-3 évet szeretnék eltölteni itt, míg a dr-t megkapom. Az mellesleges számomra. Én tényleg szeretnék kutatni.
2019. aug. 3. 19:10
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Akkor nem bölcsész szakra kellett volna menned.
2019. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Most már itt vagyok. Előre mutató javaslatod is van?
2019. aug. 3. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!