Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban hűvösebb van az...

Valóban hűvösebb van az itthoni hegyekben?

Figyelt kérdés
Időképen szoktam nézni a hőtérképet, 2 település van, ahol ebben a mostani hőhullámban is jóval 30 fok alatt maradt a hőmérséklet. Az egyik Bükkszentkereszt, a másik Mátraszentimre. Itt az Alföldön egy pokol a nyár, gyűlölöm, ha tehetném biztosan elmennék valamelyik faluba. Mondjuk ez nekem kissé hihetetlen, de az idokep hőmérői gondolom nem csalnak.
2019. aug. 4. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A hegyekben nyáron mindig hűvősebb van, és télen mindig hidegebb. A hegyek miatt van.
2019. aug. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Igen , meg az északi nyugati megyék sarkainal, Pest megye evek óta csak 2 fokkal tér el az Alföldtől .
2019. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Sőt, nem csak az itthoni hegyekben, hanem a külföldiekben is.

Az igazi magashegységekben el sem olvad a hó még nyáron sem.


Az a fizikai háttere, hogy a csökkenő nyomás miatt lehűl a levegő.

2019. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
A hó tekintetében "Az a fizikai háttere, hogy a csökkenő nyomás miatt" ... megváltozik a fagyás és forráspont.
2019. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi életem legemlékezetesebb hidegrázós élménye egy augusztus végi éjszakán esett meg a Mátra tetején :)
2019. aug. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A fás, növénytől dús területeken magasabb a párolgás, ami exoterm folyamat, azaz hőt von el a környezetéből, ezért ott hűvösebb van. Ezért lenne jó, ha több növényt, fát ültetnék a városban is. A beton dzsungelben megreked a hő és a kőzet visszasugározza, így este sem tud lehűlni a környék, amitől másnap egy magasabb hőmérsékletről indul el a napközbeni felmelegedés, tehát egész nap melegebb lesz. Ez az hegyekben a növények miatt IS! mérséklődik, másrészt ott nagyobb a légmozgás is a domborzat miatt.

Remélem tudtam segíteni. Helló-helló-helló-sziasztok!

2019. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Indokolt volt a lepontozás :) Köszi. Aki adta, annak jár a keksz.
2019. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!