Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az orchidea - mint cserepes...

Az orchidea - mint cserepes növény-, fotoszintetizál-e a gyökereivel?

Figyelt kérdés

A kolléganőm azt mondta, hogy az üveg cserepekbe azért ültetik az orchideát, mert a gyökerei a föld alatt fotoszintetizálnak...


Mivel biológiából érettségiztem, egyből próbáltam belátásra bírni, hogy nehéz lenne az, fény nélkül. Ő letorkolt és az mondta, ne magyarázzam meg neki, hisz az egyik rokona orchidea virágokat nevel és direkt azért ülteti szaporítás során az orchideákat átlátszó üveg cserépbe, hogy tudjanak azok fotoszintetizálni.

Mivel belátom, hogy én sem tudhatok mindent a biológia rejtett csodáiról ezért megfogadtam, hogy itt kérdezem meg az esetleges hozzáértőket (a válaszok miatt linkelhessem az oldalt egy közösségi portálon), hogy a tudomány mai állása szerint az orchidea -mint élő növény, fotoszintetizál-e a gyökerein keresztül, úgy hogy azok a funkciójuknak megfelelően a földbe vannak eltemetve és nem a fejjel lefelé áll a virág, egy antigravitációs mezőben?


2010. júl. 12. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az epifita orchideák, amelyek fán élnek képesek rá. Mivel nem a föld alatt vannak a gyökerei, elsősorban kapaszkodik velük és fotoszintetizál. Te is megfigyelheted, hogy zöldek a a gyökerei.
2010. júl. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%

a fotoszintézis, amint azt a neve is mutatja, a fényt hasznosítja, ill. használja fel a megfelelő biokémiai reakciókhoz.

mivel a föld alatt meglehetősen kevés fény akad, ezért az ottani fotoszintetizáció némi nehézségbe ütközik - magyarán, a barátnőd egy ordas nagy marhaságot mondott.

2010. júl. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ejjha o_O
2010. júl. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha csak az írna, aki ért is a témához?
2010. júl. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én biológus vagyok, így egy kicsit jobban értek hozzá.
2010. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

most olyan orchidea-fajrol van szo, ami mas novenyeken eloskodik? mert ha igen, akkor azok modosult gyokerek, kepesek lehetnek fotoszintezisre.

am az sem alapvetoen igaz h csak az fotoszintetizal, ami zold. mert vannak voros lombu fak(nem csak osszel), amelyek leveleit az antocianok vorosre/vorosesbarnara szinezik.

2010. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Követtem a válaszaitokat.


Mint kérdésemben leírtam:

"úgy hogy azok a funkciójuknak megfelelően a földbe vannak eltemetve és nem a fejjel lefelé áll a virág,"


Én úgy gondolom, hogy a szobanövények termesztői olyan orchideákat forgalmaznak, amik nem élősködők és a gyökerek funkciói a földbe ágyazva nem élősködést von maga után. Ezt nem tudom. Erre lehetne egy újabb kérdést feltennem, de azt hiszem azt valami termesztő fórumban kellene megtennem.



Tehát szobanövény normális táptalajjal és nem trópusi fán élő.


Ebből gondoltam én is, hogy nem fotoszintetizál a föld alatt...

Köszönöm nandras!

2010. júl. 14. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!