Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért a Marson akarunk kolóniá...

Miért a Marson akarunk kolóniákat, nem volna ésszerűbb a Földön rendet tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok pénzért, nagyon messzire utazunk, mert egy nagyon lakhatatnan bolygó az álmunk. Közben meg itt van egy tök jó bolygó, amit tönkrevágunk. Nem is értem én ezt.
2019. aug. 22. 23:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

A Föld már nem elég ennyi embernek.

Ennek ellenére sehol sem korlátozzák, sőt sok helyen támogatják, hogy minél több gyerek szülessen (lásd Magyaro.)

Itt hiába "raknánk rendet", ennyi milliárd embernek, akik ráadásul egyre jobbanan élnek, egyre nagyobb az ökológiai lábnyomuk, a Föld már nem elég.

Ha meg mindenhol bevezetnék az egy gyerek szabályt, akkor nem lenne sehol állami nyugdíj, jönne a munkaerő hiány, majd gazdasági csökkenés, majd gazdasági összeomlás, háborúk és a Föld vége...

2019. aug. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 lencsefőzelék ***** válasza:
23%

A Marsra már 1962-ben „elutaztak”...

[link]

2019. aug. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

"Ennek ellenére sehol sem korlátozzák, sőt sok helyen támogatják, hogy minél több gyerek szülessen (lásd Magyaro.)"

Azt azért tegyük hozzá, hogy kis hazánkban:

* csökken a népesség ( [link] )

* alacsony a termékenységi ráta ( [link] )

* öregszik a társadalom ( [link] )

* és még kivándorlás is van ( [link] )

szóval ha ez az ország túl akarja élni, valamelyest támogatni kell a gyerekvállalást.

2019. aug. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
86%

Miért gondolja egy kupac ember, hogy a két dolog közé egy VAGY szó van rakva?

ÉS-ről még nem hallottak?


Amit űrkutatásra költünk, az egy smafu költség, abból lóxart sem lehetne rendbe tenni.

Máshonnan kéne sajnálni a pénzt, nem attól a kutatástól, ami egyszer majd talán éppen a túlélésünket jelenti.


Mert egy tökéletesen zöldre kitakarított Földet ugyanúgy hazab.sz egy kilométeres aszteroida, mint egy koszos, tönkretett Földet.

2019. aug. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Amióta itt vagyok, valahogy mindig csak a tudománytól akarták elvenni a pénzt az ilyen emberek!


Szóba nem került soha, hogy valahonnan máshonnan, ami talán nem annyira fontos az emberiségnek... mindig és csakis a tudományt nyirbálták volna meg.


SZÉGYEN!

2019. aug. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tőlem mindenki zöldet kapott. Én nem sajnálom a tudománytól a pénzt, félreérthetően tettem fel a kérdést.
2019. aug. 23. 09:56
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Terjeszkedni akkor is kell, ha nehéz.

Akkor is kell, ha pénzbe kerül.

Nem a mulatság kedvért tesszük, hanem ez a túlélésünk záloga.

2019. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
52%

#2:

Elolvastam a linket.

Egyszerűen kár energiát fektetni az ujjkoptatásba ennyi marhaság cáfolására.


Csak annyit: az állítólagos marsi videó valóban a BBC-ről származik, az "ötös számú tervezet" Spectre TV áldokumentumfilmből.

Az adás után nem győztek mentegetőzni és bocsánatot kérni, hogy valódi dokumentumként mutatták be.

Hasonló balhé volt, mint ez:

[link]

2019. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs arra időnk hogy a Marsot élhető bolygóvá tegyük. Ez minimum több száz év, nem egy csettintés az egész... Aztán még rohadtul nem vagyunk azon a technológiai szinten hogy egyáltalán elkezdjük ezt a folyamatot.


Először a Földet kellene megmenteni, mert már évtizedek múlva hatalmas katasztrófa lesz...

2019. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
63%

"Nincs arra időnk hogy a Marsot élhető bolygóvá tegyük."

Nem is terraformálásról van szó, hanem kolonizálásról.


"Először a Földet kellene megmenteni, mert már évtizedek múlva hatalmas katasztrófa lesz..."

Te sem érted, hogy a két dolog közt nincs semmi kötelező sorrendiség és attól még lehet földet menteni, hogy közben ki is települünk. Mert NEM AZ ŰRKUTATÁS NYELI EL a környezetvédelemre költendő pénzt.

Nem tudom, miért ilyen nehéz ezt felfogni.


Elon Musk SpaceX cége kompletten annyi pénzbe kerül, hogy csupán tízszerese, mint a VW konszern által a dízelbotrányukra elköltött pénz. Egy xaros környezetvédelmi balhéra elvert pénz.


Az összes európai autókonszern együtt az utóbbi tíz évben többet költött visszahívásokra, marketingre, nem környezetvédelmi fejlesztésekre, mint amennyit az egész földgolyó költött űrkutatásra.


Ezt szorozd be még olyan öt-hattal és annyit költött a világ fegyverfejlesztésre.


Erről ugyan konkrét adatom nincs, de hasonló nagyságú szám lehet, amit ennyi idő alatt az emberiség gazdagabb kisebbsége költött színtisztán csak luxusra.


Ezen most el kéne gondolkodni, hol, miből kéne a tiszta földet finanszírozni. És az nem az űrkutatás leállítása.

2019. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!