Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mennyi van hátra...

Szerintetek mennyi van hátra a Földnek?

Figyelt kérdés

Korábban olvastam és hallottam elég aggasztó dolgokat, miszerint 2020 után az Északi-sarkon a jégtáblák jelentős része olvadásnak indul, ezáltal az óceánok, tengerek vízszintje is emelkedni kezd, a jegesmedve a kihalás szélére kerülhet és 2050 előtt, vagy környékén élelmiszer, víz probléma is felléphet.

És akkor a túlnépesedést, még meg sem említettem..



2019. aug. 23. 20:00
1 2 3
 21/23 Tislerics Máté ***** válasza:

,,(...) az úszó jég nem tudja elönteni az alacsonyan fekvő területeket, mivel szilárd. A víz pedig folyékony, és mint tudjuk, a víz oda megy, ahova tud."


És akkor mi van? Az egész Északi sarki jégsapka (amiről szó volt) úszik a vízen. Abban a vízben, ami már befolyt az alacsonyan fekvő területekre is, (mivel ugye folyékony és volt rá pár millió éve...) ergo sehol se nőne meg a tengerszint, ha elolvadna. Sehol az egész bolygón, még az alacsonyan fekvő területeken se.


Csak abban az esetben növeli az olvadó jég a tengerszintet, ha az szárazföldön van. pl: Antarktisz, Grönland, gleccserek, stb...


,,Neked se ártana tájékozódnod egy cseppet arról, miért is problémás, ha olvad a sarki jég."


Hát nem tudtam, hogy kiselőadást kellett volna tartanom az olvadó jég káros hatásairól, ezzel meggyőzve téged az ismereteim mélységéről. Ennek ellenére azért Leírtam párat és meg is magyaráztam, mert nem voltál vele tisztában.


(Ja és attól még, hogy nem gondoltad volna, a jég albedójának megszűnésével eddig is képben voltam. Szóval igazán fölösleges úgy tenned, mintha ezzel most felvilágosítanál.)

2021. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Oké, az Északi-sarkon hellyel-közzel ez van. És a déli? Az nem úszkál ám, és hiába van ott hidegebb, az is nekiállhat olvadni.

A jég albedójával tehát tisztában voltál. Remek. Akkor csak figyelmen kívül hagytad.

2021. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Tislerics Máté ***** válasza:

,,És a déli? Az nem úszkál ám, és hiába van ott hidegebb, az is nekiállhat olvadni."


Ezért írtam (már az első hozzászólásomban is), hogy a délinél más a helyzet. Mert az már kontinentális (szárazföldön elterülő) jég, tehát megemeli a tengerszintet, ha elolvad.


Reménykedtem benne, hogy így nem fogja majd valaki kapásból írni, hogy: ,,És a déli? Az nem úszkál ám, és hiába van ott hidegebb, az is nekiállhat olvadni." ...


,,A jég albedójával tehát tisztában voltál. Remek. Akkor csak figyelmen kívül hagytad."


Továbbra sem értem, hogy miért kéne annyira kitérnem erre. Nem Akadémiai székfoglalóknak szántam a hozzászólásaimat. Ez egy nagyon bonyolult téma. Leírtam egy két dolgot, ami éppen eszembe jutott. ennyi...

2021. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!