Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A globális felmelegedés miatt...

A globális felmelegedés miatt ha kitolódnak az évszakok, okozhatja azt, hogy később hullanak le a lombhullató fák levelei?

Figyelt kérdés

2019. aug. 28. 05:32
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Kicsit talán.

Tudtommal a lombhullás beindulása nem csak a hőmérséklet-változáshoz, hanem a nappalok hosszához is kötődik, azok meg meleg ősszel is rövidülnek.

2019. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Persze hogy okozhatja, minden további nélkül okozhatja. Persze csak akkor, ha ez valamiféle előnnyel fog járni nekik a változó környezetben.

Ja, és ez nagy valószínűséggel túlnyomó többségében nem a te idődön belül fog elkövetkezni, hanem a lombhullató fák sok-sok generációján átívelve, lassan, apránként.

2019. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
75%

#2: Ez már az evolúciós alkalmazkodás és biztos, hogy igaz.

Én speciel csak a növények evolúciós alkalmazkodása nélküli, mondhatni azonnali hatásra gondoltam. A kérdező meg valamelyikre. :D

2019. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Én a kulcsszavak közötti "felmelegedés" kulcsszóról asszociáltam a hosszabb távú lehetőségekre, mert azért a felmelegedés nem néhány év alatt történik meg, hanem várhatólag száz, ezer és tízezer évek egész során át fog tartani, ha egyéb dolog nem jön közbe.

Aztán lehet, hogy te találtad ki a kérdező gondolatait, ha majd visszatér, akkor meglátjuk :)

2019. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ilyen változás nem várható. Sokkal inkább az, hogy eltolódnak a határok.
2019. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én inkább azt veszem észre a kertben, főleg a gyümöpcsfákon, hogy előbb érik be a gyümölcs, és előbb kezdenek sárgulni, hullani a levelek. Például a cseresznye és meggyfán már alig van levél.
2019. szept. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz a tízezer év. A jelenlegi trendet figyelembe véve a 2050, 2100 sem igaz, nagyon is elképzelhető, hogy hirtelen, drasztikusan fog emelkedni a hőmérséklet az elkövetkező 5-10 éven belül. A sarki jég teljes nyári eltűnése tényleg csak 1-2 év kérdése már, utána pedig el fog szabadulni a pokol, szó szerint.
2019. okt. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!