Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Jeges-tenger felolvad...

Ha a Jeges-tenger felolvad nyáron, akkor tényleg 1 Celsius fokkal nő meg a globális átlaghőmérséklet?

Figyelt kérdés

2030-ra valószínűleg már nem lesz jég a Jeges-tengeren, nyáron...


[link]



2019. júl. 30. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

50 millió évvel ezelőtt (paleogén kor) az éghajlat olyan meleg volt (18 °C), hogy az északi és déli sarkköröket is dzsungelek borították!

A globális átlaghőmérsékletnek ma 14 °C-nak kéne lennie, de szerintem már elértük sajnos a 15-öt.

Ha meghaladjuk a 18-at (vagy talán már a 16-ot is!!) nem marad természetes jég a bolygón.

1906 és 2005 között a Föld átlaghőmérséklete (a felszíntől 2 méterre, árnyékban megfigyelve) +0,74°C mértékű melegedést mutat. Ezen belül, a második 50 évben a melegedés üteme ennek nagyjából kétszerese, vagyis évtizedenként 0,13 °C.

2019. júl. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Hallottam olyan ötletről, hogy nagy területeket fényvisszaverő fóliával borítanának be, ami hasonló hatású lenne mint a jég fény és hő visszaverése.

Nem tudom a gyakorlatban kivitelezhető-e, de ötletnek talán nem rossz.

2019. júl. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!