Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnék belekezdeni egy...

Hogyan tudnék belekezdeni egy saját obszervatórium üzemeltetésébe?

Figyelt kérdés

Rajongok a csillagászatért, a távcsövekért, az űrért. Az egyik legnagyobb álmom az életben, hogy egyszer egy saját obszervatóriumom legyen, ahová majd sok ember jön, és boldogan eltölti az időt ott.


Tudnátok tanácsokat adni? Pénzügyileg, jogilag, esetleg építészetileg, és persze csillagászatilag-szakmailag, stb.?

Milyen típusú távcsöveket és egyéb csillagászati berendezéseket ajánlotok?



Köszönöm előre is!

(a válaszolókat meghívom majd ingyen, ha kész lesz :D)



2019. aug. 30. 00:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom mennyire vagy benne a csillagászatban. Ha semennyire, akkor előbb kezdj amatőrként, sok dolog egyértelmű lesz.

Pl.: a helyszín elég árnyékolt kell legyen, már egy kis fényszennyezés is ellehetetlenítheti a vizsgálódást.

Távcsövekhez eléggé kell értenie annak, aki obszervatóriumot üzemeltet és rutinosan kell tudnia beállítani az adott koordinátákat és tisztában lenni objektumok/jelenségek megfigyelhetőségéről (évi,egyszeri alkalmak,stb)

Koordináták tekintetében, ha nem akarsz komoly szoftverre költeni, van ingyenes is pl.: én a Stellariumot használom (nem tudom épp most, hogy windows is támogatja-e). A jogi és pénzügyihez részhez csak annyit mondok, hogy az adóhatóság felé mindennel el kell számolni. Márpedig ha pl belépőt szedsz (csak, hogy megérje) akkor azt egy kft,bt,stb nevében teheted meg, vagyis alapítani kell egyet. Az épület felhúzásához valószínűleg kellenek a szokásos építkezési engedélyek, kell egy telek, oda víz-gáz-áram(!) bevezetése, egy kis net sem lenne rossz, stb.

Ennyi jutott eszembe hirtelen. Remélem hasznos volt annyira, hogy kapjak egy ingyenes belépést! :)

2019. aug. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy buszjáratra is szükség lesz, mivel nem lehet település közelében.
2019. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szoftvernek ajánlom a Cartes Du Ciel (SkyChart) nevűt. Ingyenes, viszont nagyon profi, munkához lett tervezve, komoly amatőr csilagászoknak is tökéletes.

[link]

2019. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
Háromat millió meg van már hozzá?
2020. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
rajongjatok gyelekig
2020. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, remélem hamarosan találkozunk az obszervatóriumomban!
2020. dec. 23. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!