Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember szaporodhat saját...

Az ember szaporodhat saját magával?

Figyelt kérdés

Nem sokat értek a genetikához, ezért kérem a véleményeteket.

A bibliai teremtéstörténetről van szó, ami szóba került, én nem hiszem el, nem vagyok vallásos.

Arról van szó, hogy Ádám oldalbordájából gyúrva Évát lényegében klónozással teremtette Isten meg őt, amivel tudtommal csak ugyanazt a személyt lehet reprodukálni, vagyis férfiből férfit, nemének megváltoztatása nélkül.

Ám ha valahogy mégis el lehet ezt érni, kérdés az, hogy miképpen, hogy férfi genetikai állományából nőt klónozzon valaki, Istenről szólva ezt megengedhetjük, hiszen mindenható, ám az azonos genetika később nem teszi e lehetetlenné a természetes szaporodást?

Vagy nem lenne probléma a genetikai azonosság?



2019. ápr. 25. 11:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Az a baj, hogy sokan szó szerint értelmezik a Bibliát. Nem volt 1-1 db konkrét Ádám, meg Éva. Az őseink minimum pár ezren voltak, de inkább pár tízezren.
2019. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Egy jótanács: ne keverd a vallást a tudománnyal. Semmi értelme.


Amúgy meg lehet oldani klónozással és némi manipulációval.

2019. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Bubuka508 ***** válasza:
74%
Kik voltak az első emberpár? Adamov elvtárs és felesége, Bordácska. És ki teremtette őket? Jehov elvtárs! He-he.
2019. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

"Egy jótanács: ne keverd a vallást a tudománnyal. Semmi értelme."


Nem keverem, nem vagyok vallásos, de azért érdekelhet bármilyen sztori genetikai, vagy tudományos háttere, lehetetlensége, vagy az, hogy lehetséges lenne e?


"Amúgy meg lehet oldani klónozással és némi manipulációval."


Tudtommal jelenleg nem lehet megváltoztatni a klónozásnál a nemet, de a kérdésem nem igazán ez, bár ha van erre mód, az is érdekel. Az azonos genetikai állomány az ami engem zavar és nem tudom eldönteni, nem kizáró tényező e?

2019. ápr. 25. 12:00
 5/23 A kérdező kommentje:
Ha zavar a bibliai háttér, akkor felejtsd el, legyen szó egy férfiről és egy belőle klónozott nőről, illetve azok utódairól...
2019. ápr. 25. 12:06
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Indulj ki a mozaik kimérákból.


Van egy rakás emberben olyan, hogy bizonyos foltokban női génkészlettel rendelkeznek amúgy pl férfiak.


Simán lehet bárkiben ilyen folt.


Amúgy lehetséges lenne szaporodni,de óriási a kockázata a rendellenes magzatnak. Olyan mint egy vérfertőzés csak halmozott.

2019. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ha a férfinek, meg a nőnek is azonosak a génjeik, a nemi kromoszómák kivételével, akkor lényegében az utódaik is teljesen hasonlóak, nem?
2019. ápr. 25. 12:10
 8/23 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben nem lenne vérfertőzés, hiszen mindkét példány, a férfi is, meg a nő is életképes, vagyis akkor ugyanazokkal a génekkel ugyanolyan utódok születnének, nem lenne genetikai változatosság, olyan lenne ez, mint valami ipari sorozatgyártás.
2019. ápr. 25. 12:44
 9/23 anonim ***** válasza:
22%

Ha továbbolvasod a Bibliát, akkor láthatod hogy az első emberek majdnem ezer évig éltek, csak később állt be a jelenlegi várható élettartam, ez pedig a genetikai "sérülések" miatt van.

Az ember azért nem házasodhat testvérével, nehogy a génszekvenciában lévő hibás részek érvényre jussanak. Ha valaki nem rokonnal házasodsz, neki máshol vannak a hibák, ezért a kettő együtt nagyobb valószínűséggel lesz optimális.

Csakhogy Ádámnak az Édenkertben nem volt ilyen problémája, mert ő volt az első ember, így a generációkon keresztül felhalmozódott hibák még nem érvényesültek nála.

2019. ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Jó, jó, mondtam már, hogy nem a Biblia érdekel, hanem az ott kirajzolódó probléma, felejtsd el a vallásos hátteret, talán kár is volt ezt így felvetnem, hanem a tudományos oldala érdekel, hogy lehetséges lenne e egy férfiből nőt klónozni és ha igen, akkor azok utódai milyenek lennének.

Szerintem teljesen olyanok, mint ők.

Nem tudom, ez egyáltalán lehetséges e és hogyan jelentkezne a beltenyészet problémája például, vagy milyen egyéb negatív következményei lennének?

Esetleg nem lenne e éppen pozitívum a génazonosság?

2019. ápr. 25. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!