Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány miért az emlősök...

A tudomány miért az emlősök közé sorolta be a ceteket, amikor azok halak?

Figyelt kérdés
2019. szept. 1. 21:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"A cetek úgy néznek ki, mint a halak, akkor miért is nem halak?"


A telihold úgy néz ki mint egy nagy ementáli, akkor miért is nem ementáli?

2019. szept. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Wadmalac ***** válasza:
100%

Sőt, gonosz módon a delfinek, narválok, manátuszok, dugongok stb. is emlősök.


Szárazföldi emlősök voltak, csak aztán kaptak ingyen strandbérletet és...

2019. szept. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!

Ugye csak viccelsz... de akkor ezt a vicc kategóriában csináljad.

2019. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Tislerics Máté ***** válasza:
89%

[link]


A halaknak nem szokása kimászni a vízből, emlősösködni pár millió évet, aztán visszamenni pancsizni...


A rendszertant nem poénól találták ki! A cetek emlősök, akár mi is az életterük. Legyen az szárazföld, víz, levegő, más bolygók, stb...

2019. szept. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A halaknak nem szokása kimászni a vízből, emlősösködni pár millió évet, aztán visszamenni pancsizni..."

Pedig a kis disznók pont ezt tették.

:D

2019. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 dellfil ***** válasza:
94%

Kérdező akkor a denevérek madarak? Toll nélküli szőrős madarak. Miért madarak? Mert tudnak repülni! (Persze akkor meg a struccok - például - nem madarak, mert nem tudnak repülni.)

Ilyen "logika" mentén... :D (És a repülőgép? Gépmadár... :)


dellfil


P.s.:Szerintem is csak viccel a kérdező. :)

2019. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem vicceltem, tényleg nem vágtam ezt a témát. Soha nem foglalkoztam a cetekkel, csak tudtam, hogy léteznek, és mivel vízben élnek, és úgy néztek ki, mint az óriás halak, ezért gondoltam, hogy azok. Bár jobb lett volna a kérdést így feltenni:


"A tudomány miért az emlősök közé sorolta be a ceteket, amikor azok úgy néznek ki, mint a halak?


Lehet az is kavart meg, hogy régen vallásos voltam, és a Bibliában ezt olvastam (Károli, 1908-as revideált fordítás):


"Mert a miképen Jónás három éjjel és három nap volt a czethal gyomrában, azonképen az embernek Fia is három nap és három éjjel lesz a föld gyomrában." (Mt 12,40)


Cethal - ahogy olvassuk a fordításban, nem tudom, hogy az eredeti szövegben mi van, de ez biológiai szempontból akkor téves, mert a cetek nem halak.


Köszönöm amúgy a válaszokat tehát.

2019. szept. 2. 14:03
 18/24 Wadmalac ***** válasza:
84%

"mivel vízben élnek, és úgy néztek ki, mint az óriás halak"


Ezt hívják párhuzamos evolúciónak.


Azonos környezeti igények hasonló formákat hoznak létre.


Teljesen hasonló játék már sokkal a bálnák előtt lejátszódott már. Az őshüllők közt is voltak oylanok, amelyek visszatértek a tengerbe, azok is halszerűek lettek, annak ellenére, hogy azok is tüdővel lélegeztek.

[link]


"Lehet az is kavart meg, hogy régen vallásos voltam, és a Bibliában ezt olvastam"

A Bibliában NAGYON sok dolog van, amit nem kell, nem szabad szó szerint értelmezni.

Ez még egyike a legkisebb félreértelmezéseknek.


"Cethal - ahogy olvassuk a fordításban, nem tudom, hogy az eredeti szövegben mi van, de ez biológiai szempontból akkor téves, mert a cetek nem halak."

Megkockáztatom, hogy a Biblia ezen sorainak írásakor még vidáman halnak néztek mindent, ami vízben volt és uszonya volt.

Legalábbis ilyen beltenger-menti népeknél. Szerintem a vikingek, eszkimók stb. már akkor is tudták nagyon jól a különbséget.

2019. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Tislerics Máté ***** válasza:
79%

,,Pedig a kis disznók pont ezt tették.


:D"


LOL! Ez így elég hülyén jött ki! :D

2019. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 sadam87 ***** válasza:
73%

A 6. válaszoló válasza jó, a modern rendszertan az evolúciós leszármazás alapján csoportosítja az élőlényeket. Ahogy a 9. válaszoló írta, ezt molekuláris és morfológiai bélyegek is alátámasztják (és persze fosszíliák is).


#7 (dellfil)

Az utolsóhoz elfelejtettél linket adni. :P


#10

Szegény kacsacsőrű emlős...


#11

Dehogynem az, minden más állítás hazugság, összeesküvés. :D

2019. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!