Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ráz meg folyton az...

Miért ráz meg folyton az aldis és lidlis bevásárlókocsi?

Figyelt kérdés

Tolom 2-3 métert és akkora szikrát odavág, hogy már fáj. De durván! Fogom a műanyag fogantyúját, tolom 2-3 métert, beteszek valamit a kosárba, hozzáér a kezem és brutál mód megvág a szikra. Sajnos legutóbb a gyerek is bent ült a bevásárló kocsi erre kialakított helyén és ő rázott meg. Szegény felsírt, annyira fájt neki.

Miért nem figyelt erre a "tervező"?



2019. szept. 9. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Minden bizonnyal te vagy feltöltődve, műanyagos ruházatod következtében, lényegében bármilyen fémtárgyhoz érve megtörténne a kisülés, nem a bevásárló kocsik hibája.
2019. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:
85%

A cipőd talpa ugyanolyan jól szigetel, mint a kocsi kereke.

Ha gyantapadlón tolod, a feltöltődés is erős.


Néhol megoldották a földelést, néhol nem.

[link]

2019. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Hát, én már régóta rajta tartom a kisujjamat a fém részen (egyik kézzel a végét fogom, és ott).

Ha meg épp elfelejtetted, a gyerekhez érésre ez nem jó módszer, de amúgy az odakoppantás (jellegzetes kopogó mozdulattal) alighanem pont elég arra, hogy a megvágás érzés teljesen háttérbe szoruljon.

Tudom, ezek nem a kérdésre válaszok. :D

2019. szept. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Életem legnagyobb ilyen megcsapását egy műanyagrácsos teniszpályán gyűjtöttem be. Egy óra teniszezés után nyúltam a fém kapu felé, kb. 10 centiről húzott át a szikra a kezemhez.

Olyan érzés volt, mintha a jobb kezem ujjaitól ágyékig ostorral csaptak volna rám, de belülről.

Kicsit leültem a földre csodálkozni.

2019. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Barnabas333 ***** válasza:
100%

Engem még sosem ráztak meg, járok rendszeresen Lidlbe, mert itt van szemben.

Nálunk a céges irodai szék szokott és rájöttem, ha úgy kelek fel róla, hogy fogom a karfa fém részét akkor nem töltődöm fel...

2019. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Barnabas333 ***** válasza:
82%
Mármint a szék csak feltölt és utána az első fémtárgynál sül ki ami általában az iroda ajtó kilincse...
2019. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért az kemény, hogy földelik a bevásárlókocsit.... :D
2019. szept. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Én igen sokat tologattam már kocsit Lidlben, Tesco-ban, CBA-ban, stb., de még soha életemben nem rázott meg egy se.

Szerintem a hiba benned van. Azaz, olyan műszálas ruházatot viselsz, ami miatt te magad töltődsz fel, és bármilyen más elektromosan vezető dologhoz érnél ilyenkor, akkor is kapnál egyet.

A bevásárlókocsihoz való hozzáérés pont azért fokozottan megrázó élmény ilyen esetben, mert a lelógó lánc miatt el tud menni az áram a testedből.

2019. szept. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EagleHUN ***** válasza:
63%

A kérdésben felvetett dolog többféleképpen is bekövetkezhet:


A) Jól szigetelő cipőben műanyag ruhában vagy így te töltődsz fel. Majd amikor a bevásárlókocsihoz érsz kisülsz és így megcsap. A bevásárlókocsikat azért szokták és illik is földelni (fentebbi hozzászólásoknál kis képen látható láncos megoldás csak az egyik a sok közül!).


B) Rosszul szigetelő cipőd és ruházatod van a bevásárló kocsin viszont hibás a földelés letépték a láncot stb.

Az ilyen statikus kisülés ekkor is ugyanúgy bekövetkezhet.


A) eset a gyakoribb, de B) sem lehetetlen.


+ 2 eset


C) A bevásárlókocsi és te is jól vezetsz a föld felé.

Nem történik semmi.


D) A bevásárló kocsi és te is jól szigeteltek vagytok a föld felé és mindketten töltődtök.

Ez esetben ha lesz is töltés kiegyenlítődés köztetek amikor hozzá érsz az nem lesz túl nagy mértékű és nem fogod érezni. Viszont feltöltődve maradsz és akkor lesz "csatt" ha jól földelt eszközhöz érsz. Pl radiátorcsőhöz.

2019. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sem a Lidl, sem az Aldi kocsijai nem földeltek.

Rajtam minden pamut, csak a cipőm gumi.

Igazából akkor is megráz, amikor elgurítják előttem a kocsit és én hozzáérek, amikor elmegy mellettem.

Csak elég kellemetlen, amikor 2-3 méterenként vagy kisütöm magam vagy fognom kell a fémketrecet. Ha nem figyelek rá, akkor a pénztáros és köztem szikrázni fog a levegő :D

2019. szept. 10. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!