Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megmagyarázná valaki a követke...

Megmagyarázná valaki a következő jelenséget?

Figyelt kérdés
Hipermarketekben, ahogy tolom a bevásárlókosarat mindig feltöltődöm elektromossággal, és amikor egy fémtárgyhoz érek, olyankor kisülök, és nagyon kellemetlen érzés. Eleinte azt hittem, hogy azért van, mert valamilyen műszálas dolog van rajtam. Ma viszont csak pamut cuccok voltak rajtam és bőrből készült gumitalpú cipő és ismét úgy "megrázattam magam", hogy csak na. Már félek a polcokhoz nyúlni, nehogy megint kisüljek. Más is tapasztalt hasonlót? Mivel lehetne ez ellen védekezni, hogy ne töltődjek fel? Ha nem az üzletben sülök ki, akkor a kocsinál, amint bedugom a kulcsot a zárba, ha sötét van még a szikrát is látom. Kezd már elegem lenni ebből.

2016. szept. 27. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
súrlódik a szekér kereke, talán azzal tudod kivédeni a gyakran érsz a polcokhoz
2016. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezért van/volt lelógó lánc, ami időnként leföldelte a kocsit.
2016. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A surlódó gumikerék úgy feltölti elektrosztatikusan a szekeret meg téged, mint annak idején a fizikatanár az ebonitrudat. És amikor hozzáérsz egy nagyobb fémtárgyhoz leföldelődtök és igen rövid ideig igen nagy áram folyik rajtad keresztül a földbe.

Vagy vigyél egy lakatot és egy láncot amikor mész vásárolni :), vagy ahogy az első mondta, néha érintsd a szekeret a polcokhoz, egyéb fémtárgyakhoz.

2016. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha meg leföldeled magad, érintsd a földelt felületet a térdeddel/könyököddel ruhán keresztül, így a legnagyobb az ellenállásod és a legkevésbé fájdalmas a kisülés.
2016. szept. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Jól írták, a kocsi gumikerekei a múanyag (gyanta vagy festett vagy linóleum stb.) padlón súrlódva gyártják a feltöltődést.

Én így a legnagyobb ütést életemben műanyag teniszpályán gyűjtöttem be, félóra teniszezés után nyitottam a pálya fémkapuját, olyan tíz centiről húzott át, majdnem elájultam és a karom hosszú percekig érzéketlenre zsibbadt.


Tényleg nehéz úgy megoldani, hogy ne legyen látványos és ne nézzenek hülyének. :D


Léteznek antisztatikus cipők, amik le tudják vezetni a feltöltődést, de ezek szerintem kivétel nélkül munkáscipők, vagy drágák ,vagy rondák, vagy mindkettő.



Ha veszel olyan kesztyűt, ami alkalmas okosteló nyomkodására, az tűrhetően vezet, ha ilyenben szikrázol le valamin, az úgy elosztja a levezetést a kezeden, hogy már nem ráz meg.

2016. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!