Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor a petesejt és a hímivar...

Amikor a petesejt és a hímivarsejt találkozik egymással, abban a pillanatban mi történik?

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy mit csinál a petesejt és a hímivarsejt?

2019. szept. 12. 17:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

Ne törődjetek vele... ő egy egységsugarú nagyképű biológus, már számtalanszor lejáratta magát itt :D


Eleve a Természet Világa írója csak valószínűsíti ezt az elméletet, nem kijelentés. Másrészt ott vannak a peer review források a cikkben, lehet utánanézni.

2019. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Aha, hát ha neked egyenlő a nem akarok lesüllyedni erre a primitív adok-kapok szintre, mint amit itt képviselnek egyesek, az egyenlő azzal, hogy nem tudok. Oké, kérlek mesélj még. Persze, lejárattam magam, ne zavarjon, hogy kb. 1 hónapja regisztráltam, biztos azido alatt jobban lejárattam magam, mint te most
2019. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Akkor linkelj peer review cikkeket az ellenkezőjére.


Mert addig bizony a könyvfejezetben lévő lektorált anyag a valid.


Bár tudom cink lenne, ha a saját szakterületeden aláznak meg :)

2019. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz ezen, hogy nem megyek bele ilyen primitív játékba? Ha annyira zseni lennél, magad is megkeresnéd, amit akarsz, de nem, te mástól várod a választ. Ott a google scholar, tök ingyenes, keress rá ha hiányosságaid vannak a témában, és ne várd el, hogy más a szádba rágja. Jah bocs, most megint az következik, hogy én biztos nem is tudok linkelni ilyet, hagyjuk is, ennek sose lesz vége
2019. szept. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha valódi kutató lennél, akkor most tudománytalannak ítélnénk.Van egy szakmai könyvfejezet és egy cikk forrásokkal ami alátámasztja.


Itt most neked kéne egyszerű cáfoló tanulmányokat linkelni a témában.

2019. szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kéne?
2019. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, hozzászólásokat!


Úgy vélem, hogy ez a gyakorikerdesek.hu honlap azért van (a felhasználók szempontjából legalábbis ;-)), hogy akinek kérdése van, itt feltegye és ha vannak jó szándékú, segítőkész emberek, akkor ők legjobb tudásuk szerint válaszolnak, ha éppen van idejük, kedvük.


Nyilván, mivel az emberek különböző ismeretekkel rendelkeznek, nem mindig egy helyes válasz létezik; lehetnek tömör, lényegre törő kommentek és árnyaltabb hozzászólások is.


Azt teljesen el tudom fogadni - sőt, ez a nézőpont szerintem szükséges is egy emberi létezéshez - hogy a "tudomány jelenlegi álláspontja" szerint - mivel nem vagyunk mindentudók - különböző kutatási stádiumok vannak, különböző - vélt vagy valós - eredményekkel.


Ez így világos szerintem sokaknak.


Lehet engem primitívnek tartani amiatt, mert itt feltettem egy kérdést, de nem kellene azt a következtetést levonni, hogy a kérdés megfogalmazása előtt nem néztem volna utána a témának, ugyanis utánanéztem. Különböző nézőpontokat találtam is, ez nem is gond, fentebb ki is fejtettem, hogy mi miatt.


Ugyanakkor azt nem értem, hogy valaki, aki tudással rendelkezik valamiről, miért ne osztaná meg azt másokkal. Ezt sosem értettem. Nekem is van olyan terület az életben, amelyben hatékonynak érzem magamat és azon a területen szívesen segítek másoknak. Anélkül, hogy másoknak azért könyörögnie kellene.


Szerintem egy ember, aki mer kérdezni, nem feltétlenül primitív, sőt, aki beismeri önnön tudatlanságát egy témában, sokkal gyorsabban tud ismereteket szerezni, mint egy olyan egyén, aki azt el sem ismeri.


Ezért kívánom másoknak is azt (amit magamnak is), hogy helyezzük előtérbe a segítőkészségünket és a tudás megosztását!


Az, ha valaki tudományos vitába kezd, nem gond, hiszen sokszor éppen ez a több nézőpont az, ami rávilágíthat olyan, addig rejtett részletre, amit az egyik-másik ember, önnön korlátja miatt nem vehetett észre. "Több szem többet lát".


Amikor a vita már nem a témát boncolgatja, ott már valaki beletette az egóját - és ha már szóba jött a primitív magatartás, akkor el lehet töprengeni azon, hogy akkor ki is viselkedett primitíven.


Amikor vitába szállok valakivel, akkor abban az eszmecserében érvekkel alátámasztom a véleményemet, levezetem a saját elképzelésemet, pontról pontra, nem a meggyőzés miatt, hanem azért, hogy a beszélgetőpartnerem átláthassa az egész témát egy olyan nézőpontból, ami különbözik az övétől. Még az is lehet, hogy változik a véleménye, de ez nem szükségszerű.


Ilyenek vagyunk, "ez és az" hatással tud lenni ránk és a legjobb az, amikor be merjük önmagunknak vallani azt, ha valami olyan bölcsességet hallottunk, amit korábban nem, mert akkor tudunk fejlődni!

2019. szept. 13. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!