Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tiszafák melyik fajtáját...

Aztökmindegy kérdése:

A tiszafák melyik fajtáját használják íjként?

Figyelt kérdés
Ma találkoztam az amerikai tiszafákkal, neten. Én eddig azt hittem, hogy a sima, európai tiszafát alkalmazzák erre. Azért is lenne fontos mert nem tudok az összes féléhez hozzáférni, úgyhogy ha nem muszály nem vágok ki ok nélkül fákat.

2019. okt. 4. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Oké, a híres angol (walesi)íjak tiszafából készültek, és ekkor még fel se volt fedezve Amerika. Így erősen sanszos, hogy az angolok NEM amerikai tiszafából csinálták az íjaikat, hanem európaiból. Szerintem. Pedig nem is vagyok szakértő.
2019. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, erre én is gondoltam, de az is meglehet h egy amerikaihoz közelebb álló típus honos angliában.
2019. okt. 4. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem használtak amerikai tiszafát Amerika felfedezése után sem. Alternatív megoldás lett az eperfa és a lócitromfa a felfedezések korától kezdve.

[link]

2019. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

lócitromfa lol

az narancseper

2019. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segített más téren is.
2019. okt. 6. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!