Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit tegyek hogy jobban menjene...

Janisnan kérdése:

Mit tegyek hogy jobban menjenek a kemia szamolasok?

Figyelt kérdés
Csak azokat tudom megcsinalni, amikhez keplet van... csinaltam sok otosom lesz kemiabol peldat sot meg magantanarnal is voltam de semmit se fejlodok. Emelt kemia erettsegit kene csinalnom, de barmikor megprobalok megoldani egyet olyan mintha a szamolast meg sose lattam volna, mindegyikhez valami uj “trukk” kell. Nem tudom mit csinaljak, hogy menjen. Tudtok valami jo osszefoglalot vagy jo kemia tanart?

2019. okt. 7. 13:04
 1/10 Balogh Vajk ***** válasza:
0%
WD 40
2019. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudok jó kémia tanárt. De pl. sokat segített volna ha leírod, hogy hol.
2019. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez az hogy nem a "trükköket" kell megjegyezgetni, hanem az alapösszefüggéseket megérteni, és akkor a trükkökre magadtól is rájössz.
2019. okt. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Budapest 22. Kerulet kornyeke lenne jo
2019. okt. 7. 18:17
 5/10 A kérdező kommentje:

1. Az micsoda?

3. Na igen de sehol sincsenek jol leirva ezek az osszefuggesek... az elmeletben meg tankonyvekben (mozaikos) peldaul szo sincs a kristalyvizes feladatokrol (csak par kepletet kell tudni es azoknak az anyagoknak a jellemzoit) igy peldaul azoknal kicsit se latom at a folyamatot... ahogy a legtobb feladatnal sem.

2019. okt. 7. 18:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Van akinek az agya így működik, mint neked (a többségnek)

Nekem épp az ellentettje, meg kell értenem a folyamatot, és mindig zavart ha a tanárok ilyen kis trükkökkel próbálták elmagyarázni az anyagot. Mert arra csak néhány hétig emlékszik az ember, nincs is értelme...

Én vegyészmérnöknek tanulok, átdobok szívesen emailben egy joooo hosszú könyvet, ami szerintem hasznos lehet. Van benne sok számolás, meg magyarázat. (első féléves egyetemi anyag amúgy, lehet kicsit több az emeltnél)

2019. okt. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4. Fhu azt nagyon megkoszonnem :)
2019. okt. 8. 07:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a könyv engem is érdekelne, elküldenéd ?
2019. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb számolás egy bizonyos kategóriába esik. Minden kategóriának megvannak a "díszlépései", amiket jó megérteni, amikor még kezdő vagy a számításokban. Utána pedig már magadtól is megtalálod az összefüggéseket (felismered ezeket a bizonyos lépéseket).

Amikor én készültem, régi ('60-as évek) érettségik feladatsorát néztem, akkoriban a számolási feladatoknál a számolás vett el több időt, javaslom hogy azzal kezdd.

2019. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" mindegyikhez valami uj “trukk” kell"

Nincs trükk. Kémiából pláne nincs trükk. Csak még sem nem érted az anyagot, sem nem tanultad meg. Előbb ez elméletet kellene rendesen megtanulni. Ha az megy, egy feladat megoldása úgy néz ki, hogy a szöveg alapján fel kell írni az adatokat, és a kémiai folyamatok egyenleteit. A kémia feladatok nagyrésze egyszerű aránypárokkal megoldható.

2019. okt. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!