Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csillagok miért világítanak?

A csillagok miért világítanak?

Figyelt kérdés
2019. okt. 7. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Mert egnek mint a nap. A nap is egy csillag.
2019. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Ja igen, es a nap csak a foldrol nezve sarga szinu! Az urbol nezve feherfenye van teljesen.
2019. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2019. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dellfil ***** válasza:
25%

Mert energia termelődik bennük.

A dolgok természete - nevezd akár fizikai "törvényeknek" - már csak olyan, hogy ha elég anyag gyűlik egybe akkor az energiát fog kibocsátani. Világítani fog.


[link]


Természetesen a fenti link nagyon(!) érintőlegesen írja le a miérteket, de szerintem elég jól rávilágít, hogy miért is világítanak a csillagok.

(Vigyázat, én a CSILLAGOKRÓL beszéltem, nem a bolygókról, vagy más - hasonlóan apró - cuccokról!!)


dellfil

2019. okt. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tislerics Máté ***** válasza:

Nem egyértelmű, hogy hétköznapi, vagy csillagászati értelemben gondolunk a csillagokra.


Amikor este felnézünk az égre, akkor csillagokat látunk, de ezek egy része (a fényesebbek) általában bolygók, amik csak azért látszanak fényesnek, mert a Nap megvilágítja őket.


A csillagászati értelemben vett csillagok olyan nagy tömegű égitestek, amikben termonukleáris reakciók zajlanak le. Ez a fizika jelenség vakítóan fényes számunkra. A legismertebb és legkönnyebben megfigyelhető csillag a Nap. Ami körül a Föld is kering. De éjszaka az égbolton sok más csillagot is meg lehet figyelni. Ezek olyan messze vannak, hogy alig látni őket, de fényességük még érzékelhető számunkra.

2019. okt. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!