Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az orvostudomány interdiszcipl...

Az orvostudomány interdiszciplináris vagy multidiszciplináris tudomány?

Figyelt kérdés
A gyógyszerészetről azt olvastam valahol egyszer, hogy multidiszciplináris, az orvoslás is az?
2019. okt. 12. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jóhogy az. Ez szerintem triviális.


Nézd meg kik dolgoznak az egészsegügyi problémákon és kutatásokon, nem csak közvetetten, hanem közvetlenül is.


Sőt talán az egyik leginkább multidiszciplináris terület. Matematika, kémia, fizika, informatika, biológia stb... mindenre szükség van.

2019. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, csak azzal nem vagyok tisztában, hogy akkor mi tartozik az interdiszciplináris foglalkozások közé?
2019. okt. 12. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Inkább az a kérdés, ma már mi nem tartozik ide?


Egyre inkább minden természettudományon alapuló foglalkozás interdiszciplinárissá válik.


A tudományágak összeolvadnak, elméletben és gyakorlati metodikákban is.


A kutatócsoportokba sem fizikusokat, biológusokat, matematikusokat stb... keresnek ma már hanem speciális vagy multidiszciplináris tudású embereket. Lehetőleg minél gazdagabb merítéssel.

2019. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval az interdiszciplináris azt jelenti, hogy több tudományág törvényeit alkalmazza, a multidszciplináris meg az, ha az adott tudományterületen több szakma szakértői dolgoznak.
2019. okt. 12. 22:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A tudományos kutatómunka mindig egyéni szellemi tevékenység, akkor is ha egy team dolgozik, mert gondolkodni nem lehet közösen, csak részfeladatokra osztani egy nagyobbat. Az adott részfeladatot egy valaki fogja megoldani, persze mások tanácsát vagy ötleteit meghallgathatja elvileg.


Valójában csak egy tudomány van ma már és az minden hajdani történelmi diszciplinát magában foglal. Minden egyes komplexebb probléma megoldása multidiszciplináris megközelítést igényel, hiszen nem hagyjunk figyelmen kívül már létező módszereket, lehetőségeket csak azért mert az más tudományághoz tartozik.

2019. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!