Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak köztünk olyan emberek,...

Vannak köztünk olyan emberek, akik a jövőben a fejlett orvostudománynak hála már hallhatatlanok lesznek?

Figyelt kérdés

[link]

Laikus vagyok a témában, de az utóbbi időben többször hallottam erről a CRISPR dologról, meg hogy egy kínai orvos génmódosított csecsemőt hozott a világra. Elvileg a génmódosítás olyan szintű fejlődésben van, hogy az átlagemberek el se tudják képzelni és olvastam valahol, hogy pár évtized múlva már az örök élet is elérhetővé válik az emberek számára. Állítólag már most is vannak olyan szolgáltatások, hogy több tízmilliós összegért cserébe lefagyasztják a halottat arra az esetre, hogy majd sok évtized múlva - amikor már sokkal fejlettebb lesz az orvostudomány - "felélesszék". De mondom nagyon laikus vagyok, szóval aki szakértő a témában az felvázolhatná nekem, hogy mi várható a jövőben ezen a téren. Főleg azért érdekelne, hogy van-e köztünk olyan ember, aki a technológiának hála már örökké fiatalon élhet. Lehet, hogy már most vannak köztünk olyanok, akik tudják, hogy legalább több száz évig fognak élni? Mert ez a pénzes divatmodellek/instacelebek és örömifjak Kánaánja lehetne, hogy örökké fiatalon habzsolják az élvezeteket a végtelen időkig. Milyen jövő fog ránk várni?



2019. júl. 15. 23:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%

Hallhatatlan?

Khhmmmm... nem.

2019. júl. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Még egy cikk:

[link]

2019. júl. 15. 23:53
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kizárt...(olyan halhatatlanság, hogy sem betegség sem öregség nem ölné meg az illetőt)

...de ehhez nagyon bele kell nyúlni a genomba.


Tulajdonképpen most is léteznek halhatatlan sejtvonalak, a HeLa ráksejtek.


Tehát maga a tumor a halhatatlan szövet.

2019. júl. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 EagleHUN ***** válasza:
66%

A sejtjeink elhalnak illetve sérülések során pótlódniuk kell, ez sejtosztódással történik.


- Ha egyik sem hal meg de osztódik akkor egy nagy tumor lesz az emberből. (7 év alatt minden sejtünk, a csontot is beleértve, lecserélődik.)


- Ha nem halnak meg a sejtek és az osztódást is kikapcsoljuk, akkor meg a sérülések nem fognak meggyógyulni. (Olyan nincs/nem lehetséges hogy bármekkora sérülésből visszaregenerálja magát a sejt.)


Ez egy feloldhatatlan ellentmondás! Így a válasz nem soha nem lesz ilyen.


A regeneráció és gyógyítás fejlődésével hosszabbodni fog az élettartam, javul az időskori életminőség.

Talán 2-300 év elérhető maximálisan!


Teljes halhatatlanság nem lesz. Már csak azért sem mert előbb utóbb mindenkit utolérne egy végzetes baleset vagy gyilkosság. És az ilyesmi ellen semmi nem véd!

2019. júl. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"Teljes halhatatlanság nem lesz."


Na akkor megnyugodtam, hogy a sok egoista instamodellnek meg élvhajhásznak soha nem lesz lehetősége, hogy istennek és hallhatatlannak érezze magát és hogy ezt legyen lehetősége megvalósítani a gyakorlatban is.

2019. júl. 16. 11:41
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

EMBER!

Nézd már meg, mi a különbség a "hallhatatlan" és a "halhatatlan" között!

Mindenki jól válaszolt neked, de még így se vetted észre!

2019. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%

Szerencsére az emberiség már nem fog odáig eljutni. Jól mondod, elég bicskanyitogató lenne ha a gazdagok még pluszba addig élhetnének amíg csak akarnak.


https://www.youtube.com/watch?v=_LHGsHoWoh8

2019. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
# 7 Mondjuk hozzátenném hogy ha sikerülne túlélni az emberiségnek és egy új, fenntarthatóbb, tudatosabb civilizációt építeni, akkor elérhetnek a halhatatlanságig, de az legalább pár ezer év múlva lenne...
2019. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Halhatatlanság nem lesz.

Olyan, hogy "nem halandó" - na, az esetleg megoldható.

Egy ideig, olyan 100 milliárd évig.

Utána újra kell gondolni.

2019. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

Más módon sokkal egyszerűbben megvalósítható ez.


A jelen generáció nem valószínű, hogy utólagos génmódosítással fiatalon tartható lenne, és mint írtam durva humán embrionális génmódosításra lenne szükség. Ez sem technikailag, sem törvényileg nem létezhet még jóideig.


A viszont nagyon is reális 30-50 éven belüli megoldás az az augmentáció.


A test biológiai részének folyamatos lecserélése protézisekkel. Már léteznek erre cégek, egyre több intézmény foglalkozik olyan alapkutatással (a miénk is), ahol az idegrendszer összekapcsolása a cél gépekkel.


Még távol vagyunk nyilvám ettől, de a kpi idegrendszer és a perifériás idegrendszer adja az ember lényegi részét. Minden más fenntartó funkciót lát el.


Tehát megfelelő ideg-gép interfészekkel, életbentartó mechanizmusokkal és élethű robottechnológiával bizony kitolható lesz az emberi élet a gazdagok számára. Fiatal testben pózolva IG fotókon.


Az agy pedig jóideig tovább regenerálható integrált őssejtekkel (erre van már nem kevés kísérlet)


A technika jelen állása szerint egy egér agyat perifériás idegrendszerrel együt kb 10 éven belül rá lehet kötni egy gépre, ami vagy egér Mátrixot, vagy robottestet vezérel, miközben az állat agyát életben tartjuk.


Onnan már csak fel kell skálázni főemlősre, és humán esetre. Erre 30-50 évet adnék. A technika lényegében létezik, csak kell nagyon gyerekcipő.


Tehát a válasz igen, csak nem feltétlen CRISPR technikával.

2019. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!