Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A klímaváltozásért a megnöveke...

A klímaváltozásért a megnövekedett naptevékenység a Föld tengelyének változása & a vulkanizumus a felelős?

Figyelt kérdés

A nyolcvanas években gyermekkorom javát a játszótéren töltöttem. Nem volt sem TV, sem PC, így be kellett érni focival és ping-ponggal. Bevallom élveztem. Egész napokat fociztam a napon és meg sem éreztem. Most pedig már 5 perc napsütés után érzem, hogy túl erősen szűr a Nap. Ilyen rövid idő alatt biztosan nem emberi tevékenység lehet a kiváltó ok. De akkor mi lehet az?


- Logikus a következtetés, hogy mivel a Földre érkező szinte összes energia a Napból érkezik, emiatt a hőmérséklet növekedése is a naptevékenységgel áll összefüggésben. Nagyon sok Napi anomáliákról álvastam az utóbbi időben cikkeket tudományos oldalakon. Jelentősen megtött a káros naptevékenység.


- A vulkanikus tevékenység – mind a szárazföldi, mind a mélytengeri – valóban rengeteg szén-dioxidot ereget a légkörbe. Nagyn sok vulkán kezdte aktivizálni magát folyamatosan a 90-es évektől a Napjainkig.


- A Föld tengelyének változása valóban komoly hatással van a klímára, és akár ez is lehetne a felmelegedés oka. És a történelem során valóban volt is erre példa.


2019. okt. 22. 14:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
29%
<irony>A jobboldal a felelős, azon belül a Fidesz, konkrétan Orbán Viktor </irony>
2021. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

@8


"Ültök a kocsmában a pultnál.


Ott ültök pár százezer éve.


Tök jó a levegő, némi lassú hőmérsékleti-illatbeli hullámzástól eltekintve.


Erre bejön egy új fickó és ezután állati büdös lesz.


Na ki a gyanús?"


A sztorid ott hibás, hogy valójában nem ülsz a pultnál pár százezer éve, hanem csupán a "fickó" előtt 20 másodperccel érkeztél. Körültekintettél, s megpróbáltad kideríteni, milyen volt a hőmérséklet, milyen szagok, fényviszonyok voltak a pult környezetében az elmúlt pár százezer évben, s ami hasraütéssel eszedbe jutott, abban önelégülten elkezdtél hinni, s önigazolás úgy állítottad be, hogy az TÉNY.


Miközben csupán feltételezések halmaza. Aztán bejött a fickó, s kb. akkoriban állati büdös lett.


Csakhogy addig is büdös volt. A változás csupán egy százaléknyi. Műszerek nélkül senki észre sem veszi. S figyelmen kívül hagyod, hogy az elmúlt évszázezredek/évszázmilliók/évmilliárdok alatt a saját állításod szerint is sokkal-sokkal büdösebb is volt. Merthogy EZ a "kocsmapult" környezetének természetes állapota. A változás...

2023. nov. 3. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!